32507

A somorjai női kosárlabdacsapat 5 ponttal megverte az esélyesebbnek számító rózsahegyi együttest az extraliga 23. fordulójában! Suja Tímea 33 pontot szerzett a mérkőzésen!

Nagy lendülettel kezdte az összecsapást a somorjai gárda, az első negyedben 8 pontos előnyt sikerült szerezniük. A második játékrészben aztán rákapcsolt a vendég rózsahegyi csapat, 12 ponttal sikerült többet dobniuk a somorjaiaknál, így a félidei pihenőre már 4 pontos rózsahegyi vezetésnél vonultak le a csapatok. Ezután azonban újra a hazai, somorjai csapat játszott jobban, a harmadik játékrész végére kiegyenlítettek, az utolsó negyedben pedig 5 ponttal legyőzték a mindenki által esélyesebbnek tartott rózsahegyi lányokat. A mérkőzés legjobbja a 33 pontot szerző somorjai Suja Tímea volt.

Somorja – Rózsahegy 80:75 (28:20, 15:27, 19:15, 18:13)

Legeredményesebb játékosok: Sujová 33 p., Talajková 16 p., Slamová 9 p., ill. Anderssonová 21 p., Tetemondová 15 p., Felixová 11 p.; személyi hibák: 21:24; hárompontosok: 4:1

A 23. forduló másik lejátszott mérkőzésén:

Cassovia Kassa – Dannax Sport Kassa 46:70 (20:18, 14:25, 4:13, 8:14)

A Rozsnyó – Poprád mérkőzést február 19-én rendezik 18 órától.