Matematikaverseny

Idén a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium adott otthont a XXXVI. Felvidéki Magyar Matematikaversenynek, amely fontos állomása, elődöntője a Nemzetközi Magyar Matematikaversenynek.

A versenytalálkozó megszervezését Kekeňák Szilvia, iskolánk igazgatóhelyettese – egyben matematikatanára, és Miko Istvánmatematika tanár vállalták magukra.
A neves rendezvényen 2012.február 17-19 között 80 felvidéki és magyarországi diák mérhette össze tudását. A versenyzők Párkányból, Pozsonyból, Zselízről, Komáromból, Szencről, Ipolyságról, Rimaszombatból, Galántáról, Somorjáról, Tornaljáról, Dunaszerdahelyről, Kassáról,valamint a baráti magyarországi iskolákból – Miskolcról, Nagykanizsáról,Győrből, Gyuláról, Kaposvárról és Sárospatakról utaztak hozzánk. A nagy havazás ellenére este hétre mindenki szerencsésen megérkezett, majd a regisztráció után elfoglalták szálláshelyüket a Jedlik utcai kollégiumban.
Az ünnepélyes megnyitóra másnap 9 órakor került sor tornatermünkben. Először egy harmadikos diáklány, Furik Gabriella szavalata hangzott el. Ezután a vendégeket Mgr. Csurkó Éva, iskolánk igazgatója köszöntötte. Hangsúlyozta, hogy intézményünk nagy súlyt fektet a matematika fejlesztésének támogatására- épp előző nap zajlott le iskolánkban a Zrínyi Ilona Matematikaverseny regionális fordulója is.
A főszervező, Kekeňák Szilvia eligazítása után kezdődhetett is a verseny. Négy óra agytorna után a szabadidős programot két akció tette emlékezetessé. A vendégek Erőss Judit és Diószeghy Átpád vezetésével megnézhették csodálatos városunk felejthetetlen nevezetességeit.Ezután Bundschuh Gabriella és Fotul Alexander remek sportdélutánt szerveztek a versenyzőknek a szomszédos egészségügyi szakközépiskola tornatermében .A néhéz délelőtt után itt mindenki kiengedhette a szelepeket- floorballoztak, kosaraztak,streetballoztak és négypróbáztak.
Este a kollégiumban finom disznótoros lakoma zárta a napot.
Az ünnepélyes eredményhirdetés és díjkiosztás vasárnap volt a Márai Stúdióban. Először a gimnázium II. B osztályos tanulói kötelező olvasmányok rövid összefoglalóját mutatták be frappánsan és humorosan. Utána Kekeňák Lucia mutatta meg, hogy nemcsak a matematikának, hanem a furulyának is a nagymestere. Ezután prof.Bálint Béla , a Zsolnai Egyetem matematikai tanszékének professzora értékelte a versenyt, majd kihirdette az eredményeket.

IX.

1. Palkó Richárd Kaposvár 52 p. 1.díj
2. Kekeňák Tamás Kassa 44 p. 2.díj
3.Tari Balázs Miskolc 42 p. 2.díj
4. Barto Norbert Tornalja 38 p. 3.díj
5. Kurcz János Érsekújvár SzKI 37 p 3.díj
6. Dammer Tamás Somorja 34 p.
7. Pristaš Viktor Kassa 33 p.
8.Gulis Dániel Érsekújvár G 31 p.
9.Szoplák Zoltán Kassa 30 p.
10.Murín Dávid Kassa 29 p.

X.

1. Balogh Tamás Érsekújvár G 60 p. 1. díj
2. Sándor Krisztián Kaposvár 45 p. 2. díj
3.Markó Ádám Komárom SJG 41 p. 3. díj
4. Gulyás Eszter Miskolc 40 p. 3. díj

XI.

1.Schultz Vera Magdolna Miskolc 60 p. 1. díj
2. Bingler Arnold Kaposvár 60 p. 1. díj
3. Duba Gergely Komárom SJG 40 p. 2. díj
4. Bartal Márton Dunaszerdahely 39 p. 2. díj
5. Lelkes János Somorja 37 p. 3. díj
6. Bögi Júlia Dunaszerdahely 35 p. 3. díj
7. Jeso Ildikó Kassa 35 p. 3. díj

XII.

1.Broda Balázs Miskolc 56 p. 1. díj
2. Kovács Bálint Békéscsaba – Belv. ÁI és G 44 p 2. díj
3.Abonyi József Nagykanizsa 43 p. 2. díj
4.Bánovits Gábor Győr 41 p. 2. díj
5. Farkas Ferenc Komárom SJG 41 p. 2. díj
6. Erdős Gergely Nagykanizsa 39 p. 3. díj
7. Kekeňák Lucia Kassa 39. p. 3. díj
8. Tóth Csilla Békéscsaba – AGYGés K 38 p. 3. díj
9. Szoboszlai László Gyula 38 p. 3. díj
10 Weimann Richárd Kaposvár 37 p. 3. díj

Gratulálunk a mindenkinek!
Végezetül igazgatónk, Mgr. Csurkó Éva gratulált a győzteseknek, pozitívan értékelte
találkozónkat, hisz ebben a pár napban egy közösségben voltunk határon innen és túl.
Versenyeztünk, ismerkedtünk, barátkoztunk és tanultunk egymástól.

Tóth Mónika, Felvidék.ma