33287A II. labdarúgóliga 23. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a hatodik helyen álló rimaszombatiak hazai pályán 1:1-es döntetlent játszottak a listavezető TJ Spartak Myjava ellen.

További eredmények: Dubnica – Podbrezová 0:0, Liptovský Mikuláš – Szepsi 1:0 (0:0), Michalovce – Losonc 4:0 (1:0), Petržalka – Ružomberok B 0:1 (0:0), Szenc – Dolný Kubín 1:0 (1:0)

Rimaszombati VSK – TJ Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Gólok: 90. Migaľa – 69. Kosík. Sárga lap: 51. Vargic, 73. Morháč – 39. Kvasnica, 73. Petráš
Játékvezető: Ivan Kružliak (Bratislava) – Benko (Prešov), Vindiš (Nitra). Néző: 574.

A csapatok a következő összeállításban léptek pályára:
Rimaszombat: Kostolanský – Vargic (Pisarik), Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Siheľský, Sedlák (Balážik), Pribula (Poleť), Migaľa – Ďurica
TJ Spartak Myjava: Solnička – Kvasnica Štrba, Dian, Ďuriš (Chalány) – Ulrich, Petráš, Častulín, Sládek – T. Bruško (Kosík), Sabo

Erős, hideg szél, borús idő fogadta a pályára lépő játékosokat. A viharos szél sokszor megtréfálta őket, a vendégek góljánál pedig főszerepet játszott.

A hazaiak a kispadon helyet foglaló két, a héten igazolt új játékossal kezdték a mérkőzést. Filip Baláži az ŠK Slovan Bratislava jun., míg Martin Poleť pedig az MŠK Žilina B csapatából érkezett.

Az első félidőben egyenrangú ellenfelek csatáját láthatták a nézők. A félidő nagy részében a két tizenhatos között zajlott a játék. Később magára talált a hazai együttes, többet birtokolta a labdát, bár gólhelyzetig ritkán jutottak el. A csatárok nem tudtak mit kezdeni a vendégek agresszív, jól megszervezett védekezésével. A félidő utolsó percei unalmasan, eseménytelenül és helyzetek nélkül teltek el, így negyvenöt percnyi játék után csalódást keltő gólnélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A pihenő után remekül kezdtek a hazaiak, ők lettek a szél által támogatva, és rövid időre be is szorították a vendégeket. A 48. percben Pribula ügyesen az üresen maradt Sedlák elé passzolt, akinek a lövése pár centiméterrel a kapu fölött hagyta el a játékteret. Tíz perccel később egy jobb oldali támadás végén Ďurica az ötösön belül kapott labdát, egy cselt csinált, elfektette a kapust, megnézte a hosszú sarkat, de lövése a kapufa mellett suhant el.

A 69. percben aztán ritkán látott, szerencsés góllal megszerezték a vezetést a vendégek. Úgy tűnt, hogy a labda a kapufa mellett hagyja el a játékteret, de az erős szél csavart egyet rajta, és az a meglepődött kapus fölött a kapufáról a mezőnybe pattant, majd két hazai, egymást is zavaró játékos között Kosík a hálóba pöckölte. 0:1

A félidő hátralévő részében mindent megtett a hazai csapat legalább az egyenlítésért, amely aztán az utolsó percben Migaľa révén összejött. Ďurica egymás után elvégzett harmadik szöglete után kapásból hatalmas gólt lőtt az ellenfél hálójába. 1:1

A játékvezető három percet hosszabbított, és nem sok hiányzott, hogy a kék-fehérek a győztes gólt is megszerezzék. A ráadás utolsó percében Ďurica lövését Chalány a gólvonalról ollózva rúgta ki, pontosan a kint álló kapus kezébe.

Összességében a mérkőzésen egyik csapat sem játszott jól, többnyire óvatos játékot láthatott a szépszámú közönség, a döntetlen igazságosnak mondható.

B. Mráz, a rimaszombatiak vezetőedzője: Ma a listavezető miavaiak ellen játszottunk, akik már fél lábbal a Corgoň Ligában érezhetik magukat. A mérkőzésen a játékosaink motíváltak voltak, az első perctől az utolsóig küzdöttek, hajtottak. Csak dicsérni tudom őket, de ettől többre vagyunk képesek. Örülök, hogy végül is a jóképességű listavezető ellen döntetleneztünk.

A rimaszombatiak a következő, 19. (elhalasztott) fordulóban április 4-én, szerdán 17,30 órától Szepsiben lépnek pályára. A mérkőzést az érsekújvári Michlian vezeti, segítői Žákech és Jankovič lesznek.

A forduló további párosítása:
16,00 órától: Ružomberok B – Podbrezová (Mojsej), Losonc – Myjava (Sedlák), D. Kubín – Dubnica (Perašín), L. Mikuláš – Petržalka (Weis)
17,30 órától: Szenc – Michalovce (Hrčka)