39703

Szombaton rendezték meg az ifjúsági országos karatebajnokságot Privigyén. A gútai Taiyó versenyzői is részt vettek a tornán, és ha már ott jártak, el is hoztak néhány érmet.

Az országos bajnokság mezőnye ezúttal is nagyon sűrű volt, 60 klub és 464 versenyző vett részt a legjobbak diadalán. A gútai Taiyó karate egyesületből 12 versenyző jutott ki az OB ra, Forró Ákos sérülés miatt azonban nem tudott részt venni a versenyen, így a megszerzett kvóták számához képest eggyel kevesebben képvisélhették a csallóközi várost.
Elősször a formagyakorlatok, a katák versenye zajlott. Ebben a kategóriában Bogár Dominika, Bagita Daniel és Nagy Viktor képviselte a Taiyót. Nagy Viktor 8-9 évesekben 27-es mezőnyében megnyerte minden mérkőzését, és így megszerezte élete első bajnoki címét. Őt követte  Bagita Dani és Bogárová Dominika. Dani 10-11 évesekben mezőnyében a döntőig megállíthatatlan volt: nagy fölénnyel nyerte meccseit, a döntőben azonban sajnos alulmaradt ellenfelével szemben. Ezüstérme ezzel együtt nagyszerű eredmény. Bogár Dominika a 12-13 évesek között lekopírozta Dani teljesítményét, a döntőig nagyon magabiztosan versenyzett, ám a fináléban egy szoros csatában vereséget szenvedett, így meg kellett elégednie az ezüstéremmel. Tegyük hozzá: teljeseítménye így is élményszámba ment.
Ezután következtek a kumite versenyszámok. Nagy Viktor tovább gyarapította a gútai ezüstérmeket. Dominika azonban javított: kemény küzdelemben megyszerezte a bajnoki címet! Szulcsányi Viktor fegyelmezett küzdelmének köszönhetően
szintén ezüstérmet szerzett. Jóba Attila nagyon okos versenyzéssel  egy csodaszép aranyéremmel lett gazdagabb, az együttes harmadik aranyérmét söpörte ezzel be.
A gútai Taiyó klub történetének ez volt a legerdeményesebb OB szereplése, hiszen az emíltett – három arany és négy ezüst – medálokon kívül még további négy negyedik helyezést szereztek a gútaiak: Vermes Ákos kumiteban, Veres Zsolt kumiteban, Morvay Zsolt kumiteban és Szulcsányi Aszti kumiteban – tájékoztatta portálunkat Kiss Tibor a klub vezetője.