42333

Hiába volt jobb a második félidőben és nyerte meg a mérkőzésnek ezt a szakaszát csaknem tíz ponttal a vendég Komárom, az első két negyed gyenge kezdése után négypontos vereséget szenvedett a szlovák kosárlabda extraliga hetedik fordulójában az Edymax SPU Nyitrától.

Nem várt könnyű mérkőzés a komáromi MBK Riekerre, ahhoz a Nyitrához látogatott ugyanis, amelyik hat forduló alatt csupán egyszer kapitulált – akkor is a bajnok Inter otthonában szoros küzdelemben. A vendég együttes ugyanakkor bátran kezdett, különösen Myles és Kovacsevics vette ki a részét a pontgyártásból, bár – jegyezzük meg – a komáromiak szlovén légiósa nagy pontatlansággal tüzelt, mégis tizennégy pontig jutott. Annyira azonban elég volt, hogy szerény hárompontos komáromi előnnyel kezdődhessen a második negyed.
Fordult azonban a kocka. A nyitraiak egy 18-5-tel végződő rohamot indítottak, és nem álltak meg ennyinél, a nagyszünetre tizenhat pontos vezetést iparkodtak össze. Komárom lefagyott. Rón, a komáromiak cseh edzője érezte, sürgősen változtatni kell – leginkább védekezésben. A második félidőben zónára váltott a vendég együttes, hogy megkezdje a nagy felzárkózási hadműveletet. Amikor azonban már-már egészen közel került ellenfeléhez az MBK – történt ez a záróakkordokban, Sven Smajlagič, a nyitraiak játékosa rövid időn belül hat büntetőjéből ötöt a gyűrűbe juttatott, amivel végleg megpecsételte a komáromiak sorsát.

Távirati stílusban a többi mérkőzésről:

Privigye saját csarnokában húsz ponttal verte a gyenge napot kifogó Svitet (102-82), a Handlová szenzációs utolsó negyedet produkálva győzőtt a bajnok Inter felett (80-74), a pofozógép szerepét játszó Igló hazai pályán ismét kikapott Besztercebányán (73-87) és továbbra is veretlen. Szabadnapos volt: Léva.
Következik: Komárom – Handlová, október 28., 18.00. Valamint október 30-án: Privigye – Nyitra, Inter – Igló, Svit – Léva.

Edymax SPU Nyitra – MBK Rieker Com Them Komárom 90:86 (27:30, 29:13, 17:18, 17:25)
Legeredményesebbek: Sparks 22, Nuhanovič és Lošonský 20, illetve: Joyner 23, Myles 21, Kovacsevics 14.