42291

Nemcsak a záró szakaszon, hanem – a tavalyi évhez hasonlóan – a Bécs-Pozsony-Budapest ultramaraton összetett versenyében is győzni tudott Zabari János. A női egyéni szűk mezőnyében svéd elsőség született.

A Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni futóverseny zárószakaszán, a Budakeszi-Hegyvidék közötti félmaratoni távon is Zabari János ért elsőként célba, amivel egyszersmind bebiztosította összetettbeli elsőségét is. A magyar futóatléta a 317 kilométeres, három országot érintő, ötnapos viadalt 24:16:49-es időeredménnyel teljesítette. A második helyen Belej Bálint végzett (25:11:08), akinek ez csupán a második „Bécs-Pozsony-Budapestje” volt. Harmadik helyezett a korábban hatszoros bajnok, veterán Bogár János lett (26:53:40).
Az ultramaratonnak női egyéniben csupán két versenyző vágott neki, ahol a svéd Frida Södermark Czibók Ágnest megelőzve lett a bajnok.
Az idei Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratonin egyéni és váltókategóriákban közel 250 versenyző indult.