42698

A hétvégén a partiumi Nagyváradon rendezett Európa-bajnokságot a Nemzetközi Shinkyokushin Karate Szövetség. A sportág idei legnagyobb versenyén Bajcsi Adrián ezüst-, Hupián Krisztina bronzéremmel térhetett haza.

“Nagyváradra november 14-én, csütörtökön kellett megérkeznünk, ekkor tartották ugyanis a mérlegeléseket, valamint a hivatalos regisztrációt. A kötelező program után azonban gyorsan visszamentünk szállásunkra, hogy a maradék időt pihenéssel töltsük – számolt be az eseményekről a felvidéki “delegációt” vezető Markovics János, a Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet elnöke. Pénteken az ifjúsági korosztály mérte össze tudását, ahol az ekecsi Bajcsi Adrián a 60 kg alatti kategóriában elsőnek egy ukrán versenyzőt vert meg az első 2 percben egyértelmű 5:0 bírói döntéssel. Második meccsén egy románnal találkozott és győzött wazarival. A döntőbe jutásért liitván ellenfelet kapott, akit szintén wazarival vert. Következhetett a döntő, ahol azonban vetélytársával már nem bírt. Bajcsi második helyezése így is szenzációs eredmény.
A szombati program meglehetősen korán kezdődött. Hupián Krisztínának már kilenckor szőnyegre kellett állnia. A sportoló a U22-es 65 kg alatti kategóriában először egy litván ellenféllel került szembe. A küzdelem izgalmasan alakult: az első két perc döntetlennel végződött, a második két percben bírói döntéssel végül a felvidéki sportoló győzött. A következő fordulóban Krisztína szintén hosszabbításban egy dán versenyzőt vert meg bírói döntéssel, ami azt jelentette, hogy a döntőbe jutásért játszhat. Ez azonban nem jött össze: az elődöntőben megtorpant, a harmadik helyért járó bronzérem azonban így is szépen csillog. Különösen annak tudatában, hogy Hupian Krisztína és Bajcsi Adrián a Seishin Karate Klub, és a Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet eddigi legjobb eredményét érték el a harmadik, illetve második helyezésükkel.