42994

A diáknap alkalmából Kassa megye önkormányzata ismét kitüntette a megye legjobban teljesítő diákjait. Kit a tanulmányi versenyeken elért kimagasló eredményéért, kit a sport- vagy művészi teljesítményéért, kit az iskolán kívüli tevékenységéért. Díjazták még az aktív társadalmi vagy politikai részvételt, sőt a karitatív munkát is.
A Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola egy-egy diákja már harmadik éve kapja meg ezt az igen rangos elismerést. Az idén Kekeňák Tamás, iskolánk másodikos diákja számára nem is volt vitás, hogy a megye legjobbjai között legyen. A matematika terén való hosszú távú elkötelezettsége, amit édesanyja, iskolánk matematika tanára, Kekeňák Szilvia oltott fiába, meghozta gyümölcsét. Még felsorolni is sok, hogy a 2012/13-as tanévben mi mindent ért el.
Matematikai olimpiász megyei fordulója – 1. helyezett
Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny – 1. helyezés felvidéki viszonylatban
Felvidéki Magyar Matematika Verseny – országos 1. helyezett
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny – 2. helyezett
Pangea Matematikai Verseny – országos 4. helyezett
II. Czesko-Polsko-Slowackie Zawody Matematyczne Juniorów – 3. helyezés csapatversenyben
Gordiusz matematikai tesztelési verseny – sikeres megoldó a nemzetközi fordulóban.
De Tomi nemcsak matematikában, hanem minden tantárgyban jeleskedik, eddigi tanulmányi átlaga minden éven 1,00 volt. Ezenkívül kitűnő zenész, a zeneiskola II. ciklusát látogatja szaxofon szakon és szabadidejében felsőfokú nyelvvizsgára készül. A közösség életéből is aktívan kiveszi a részét, az iskolai rendezvényeken vállalja a hangosító technikus feladatát.
Ezen eredmények hallatán nem vitás, hogy Tamás a megye legjobb 24 diákja között van. Az a tény pedig, hogy iskolánk diákjai többször is a megye legjobbjai között voltak, tükrözi intézményünk magas színvonalát.

Tóth Mónika, Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”42771,42382,42094″}