44220

Az Abaúj-tornai Református Egyházmegye az Egyházmegyei Tanács döntése értelmében február negyedik vasárnapján, azaz 2014. február 23-án gyűjtést szervez a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának támogatására.

A Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája az egyház legnagyobb teljes szervezettségű általános iskolája, mely idén szeptemberben immár tizenhetedik alkalommal nyitotta meg kapuit. A tiznehét év alatt sok tekintetben megtapasztalták Isten áldását, de az áldások mellett végigjárták a nehézségek útjait is. Egy iskola életében nemcsak a padokban ülő diákoknak, az oktatásban résztvevő tanároknak, hanem az iskola vezetőknek valamint az alapító és fenntartó gyülekezetnek is folyamatosan feladatokat és kihívásokat kell megoldania. Az egyik ilyen kihívás az iskola épületének felújításához és korszerűsítéséhez szükséges anyagi háttér biztosítása. „Hálát adva Istennek mindazért a támogatásért és segítségért amiben eddig is részesülhettek, szeretnék folytatni a rekonstrukciós munkákat. A 2014. február 23-i istentisztelet perselypénzével a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának felújításához kívánunk hozzájárulni, és ezen keresztül az iskolát tizenöt egyházközség területéről látogató gyermekek megfelelő körülmények között történő tanítását és nevelését szeretnénk elősegíteni.” – Orémus Zoltán esperes szavait olvashatjuk a meghirdetett adománygyűjtés Facebookos eseményében.
Az  adománygyűjtésről az eseménynaptárunkban olvashatnak.

Felvidék.ma