44425

126 ország válogatottja lépett szerda este, március 5-én felkészülési mérkőzésen pályára szerte a világban, köztük 18.00-tól, Győrben Pintér Attila által vezetett magyar válogatott is.

Dzsudzsákék a finnekkel találkoztak, akikkel a 2016-os franciaországi EB-re selejtező csoportjában is összecsapnak majd. Szlovákiát Izreal válogatottja látta vendégül.

FRISS:
Izrael-szlovák: vége a mérkőzésnek, maradt a 3-1, Szlovákia megérdemelten győzött Izreal ellen.
Izrael-szlovák: újabb szlovák gól a 83. percben, Mak találatával ismét két góllal vezet Szlovákia.
Izrael-szlovák: az izraeli Buzaglo a 80. percben szépít, 2:1 a mérkőzés állása.
Magyar-finn: vége a mérkőzésnek, melyen a magyar válogatott 2:1-es vereséget szenvedett a finnek ellen. Csapatom szervezett volt, de nem élt lehetőségeivel – értékelt a szövetségi kapitányként bemutatkozó Pintér Attila.
Izrael-szlovák: Ďurica góljával már 2:0-ra vezetnek a szlovákok.
Magyar-finn: a skandinávok büntetőből fordítanak, Roman Eremenko helyez a jobb alsóba! öt perc van hátra a brendes játékidőből.
Magyar-finn: a 74. percben egyenlítenek a vendégek, a gólt Pohjanpalo szerezte.
Izraelben, ahol még tart az első félidő, a szlovák válogatott Gyömbér Norberttel a soraiban szintén egy gólos előnnyel vezet. A szlovák csapatban a 37. percben Martin Jakubko volt eredményes.
A piros-fehér-zöld csapat Rudolf góljával vezet a 13. percben!
———-
A magyar válogatott élén most bemutatkozó Pintér Attila keretében több meglepetést is találunk. Játékosként korábban a felvidéki DAC-ban is megforduló kapitány nem számolt sem Szalaival, aki a holland Huntelaar miatt klubjában sem jut mostanság sok játéklehetőséghez, valamint a nagy öregek közül Gera Zoltánra és Hajnal Tamásra sem. Hiába keressük azonban az Egervári-éra alatt alapemberré vált Korcsmárt, vagy a nagy reménységnek kikiáltott Németh Krisztiánt a keretbe, ezúttal ők sem kaptak meghívót. Ott van viszont a csapatban a felvidéki születésű Priskin, az angol Watfordban szereplő Tőzsér és a Cipruson játszó Leandro, és kisebb meglepetésre Rudolf Gergely, valamint Vass Ádám is.
A 35-ös keretben egyébként 11 légiósnak szavazott bizalmat Pintér Attila, aki a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón hangsúlyozta: csapata soron következő mérkőzése csupán felkészülési meccs, a cél az, hogy kiküszöböljék azokat a hibákat, amik az összetartások alatt előjöttek. „Kíváncsi vagyok arra, élesben működnek-e, amit gyakoroltunk” – fogalmazott a szövetségi kapitány, aki – mint kiemelte – egy olyan csapatnak az alapjait szeretné lefektetni, amelyre éveken át lehet építkezni.
„Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, nagyon gyors és nagyon technikás a magyar csapat, tanulmányoztuk őket – udvariaskodott Mixu Paatelainen, a finn válogatott szövetségi kapitánya a győri sajtótájékoztatón, ahol az is kiderült, hogy északi nyelvrokonaink leginkább a Dinamo Moszkva játékosától, Dzsudzsák Balázstól tartanak. A magyar-finn összecsapást 18.00-tól a Sport 1 élőben közvetíti.
A szlovák válogatott közép-európai idő szerint 18.30-tól lép pályára az izraeli Netanyában. Ján Kozák szövetségi kapitány keretében nincsenek nagyobb változások, hacsak nem számít annak a magyar gyökerekkel is rendelkező Gyömbér Norbert meghívása. Az olasz Catania játékosa a felnőttek között még nem kapott lehetőséget, az U19-es és az U21-es válogatottnak azonban oszlopos tagja, utóbbinak kapitány is volt. Gyömbér, aki csereként nagy valószínűség szerint pályára lép majd szerda este, éppen tegnap vehette át a legjobb szlovák 21 éven aluli játékosnak járó Peter Dubovský-díjat, mellyel korábban Martin Škrtel és Marek Hamšík is „pózolhatott”.
Kozák a kezdőcsapatot firtató újságírói kérdésekre kitérő választ adott, annyit azonban elárult, hogy a kapuban biztosan Mucha kezd, és kezdőként számít az 1991-es születésű Samuel Štefánikra, aki tavaly ölthette magára először a szlovák válogatott címeres mezét. A keretben a sérüléséből felépülő Saláta Kornél is helyet kapott.