44892

Hamarosan elkezdődnek az uzapanyiti református templom tornyának felújítási munkálatai. A pléhezett és elöregedett torony alapos rekonstrukcióra szorul. A szükséges pénzösszeg nagy része már rendelkezésre áll. Az egyházközség továbbra is várja az adományokat.
Portálunk értesülései szerint a templom tornyában a kedvezőtlen időjárás nagy károkat okozott az elmúlt években. Ennek következtében a kupola faszerkezete is elkorhadt. Egy 2012-es szélvihar tovább rontotta a helyzetet. A helyi presbitérium ezt követően szakemberek segítségét kérte a helyreállításhoz.
Az alig hétszáz lelkes faluban mintegy nyolcvanan vallották magukat reformátusnak. Az 1852-ben elkészült torony felújításához 18 000 euró szükséges. Ebből 12 000 euró már rendelkezésre áll az egyházközségnek, így előreláthatólag a nyár folyamán elkezdődnek a munkálatok. Mint megtudtuk a rendelkezésre álló pénzösszeg az egyházközség ingatlanjának eladásából, egy holland gyülekezet támogatásából, az egyház tulajdonában lévő erdőrész fáinak értékesítéséből és használt ruhák eladásából származik. Emellett a református gyülekezet is hozzájárul a kiadásokhoz. 
Az uzapanyiti egyházközség továbbra is várja az adományokat, melyet a felajánlók a következő számlaszámra küldhetnek: 5030030342/0900

Reformata, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”44718,43799,42792″}