47425

A martosi futballpályán július 19-én rendezték meg a 3. martosi MKP járási labdarúgótornát. Az első helyen a Basternák László Polgári Társulás labdarúgócsapata végzett.
A tornán a sorszám szerint a következő csapatok vettek részt: 1. Magyar Közösség Pártja járási labdarúgócsapata, 2. Via Nova ICS labdarúgócsapata (nem jöttek el, így nem is szerepeltek), 3. Martos település labdarúgócsapata, 4. Basternák László Polgári Társulás labdarúgócsapata. 5. Warrios Martos labdarúgócsapata és 6. MKP Martos és Sziget PT labdarúgócsapata.
A meccsek kispályán folytak, 10 – 10 perces félidőkkel. A bírói sípot Zvoncsár Norbert kezelte. Két meccs között 20 perces szünet állt a sportolók rendelkezésére a pihenésre és felfrissülésre. Ez idő alatt lehetett fogyasztani üdítőt, vöröshagymás zsíros kenyeret és barackos lepényt. Ebédre Lajos, a főszakács két vasfazékban is finom ételt főzött. Az egyikben őzgulyást, a másikban pedig disznópörköltet.
A megjelentek jó kedvel figyelték a csapatok játékát, mely igazán sportszerűen zajlott. Az eredményhirdetésre délután került sor. Minden csapat kapott ajándékot és emlékkupát.
A végeredmény szerint az ötödik helyen a Warrios Martos labdarúgócsapata, a negyediken a Martos település labdarúgócsapata, a harmadik helyen az MKP Martos és Sziget PT labdarúgócsapata, a második helyen a Magyar Közösség Pártja járási labdarúgócsapata, az első helyen pedig a Basternák László Polgári Társulás labdarúgócsapata végzett.
Az első helyezett nemcsak emlékkupát és emléklapot kapott, hanem az MKP járási labdarúgótorna vándorserlegét is átvehették a csapattagok, ezzel először Ógyallán egy kirakatban fognak dicsekedni.