47426a

(Frissítve, fotók is) Gól nélküli döntetlent játszott a Fortuna Liga második fordulójában a dunaszerdahelyi DAC, amely a kerületi rangadón hazai pályán a nagyszombati Spartak Trnavát fogadta.

Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a mérkőzés, iram ugyan volt, de kevés gólhelyzet alakult ki, inkább középen zajlott a játék.  Radványi Miklós , a DAC edzője értékelésében kiemelte, hazai pályán nem elégedhetnek meg egy ponttal, ugyanakkor a mérkőzés képe alapján ezúttal azt el kell fogadniuk. Annál is inkább, mert a DAC csapatkapitányát, Peter Majerníket két sárga lap után állította ki a játékvezető.  Ekkor már félhomály volt a pályán, ugyanis az utolsó negyedórában áramhiba miatt kialudt az egyik reflektor, a másik három is csak „tartalékon” égett. A mérkőzés végén a nagyszombatiak a hálóba juttatták a labdát, kezezésért viszont a játékvezető nem ítélt gólt. A hazai pontszerzésben nagy része van Penksa kapus bravúrjainak.

A két csapat a következő összeállításban játszott:
DAC: P. Penksa – M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó –  – Krišto, G. Straka – E. Ujlaky (69. Antunovič), V. Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Brašeň – P. Jurčo
Trnava: Rusov – Siva, Janečka, Bortel, Čonka – Martin Tóth, K. Kuzma, (46. Vlasko) – Casado, E. Sabo (61. Mikovič), Špalek (73. J. Chovanec) –  Schranz

A 12-es kitett magáért
A mérkőzést kellemes nyári időben, ötezer néző előtt játszották, néhány százan Nagyszombatról is érkeztek. A dunaszerdahelyi szurkolótábor tetszetős koreográfiával köszöntötte a 110 éves DAC-ot. A nézők között volt a DAC egykori kapusa, Novota János is, aki a félidőben mikrofon előtt értékelte a mérkőzést. Úgy látta, a DAC-ban kapustársa, Penksa nyújtja a legjobb teljesítményt, a mérkőzés legjobbja viszont a DAC közönsége. Gyakorlatilag ez a mérkőzés második félidejére is érvényes volt. Ezen a meccsen a szurkolók már hozzájuthattak a 12-es mezhez, ez kizárólag az övék – DAC-mezőnyjátékos nem ölti magára a 12-es mezt. A dunaszerdahelyi klub ezzel a gesztussal is köszöni szurkolóiknak a biztatást, jelezve, tényleg úgy tekintenek rájuk, mint a 12. játékosra. A DAC-játékosok a mérkőzés lefújása után ehhez méltón köszönték meg most is a 90 percen át folyamatosan tartó szurkolást.

Új honlap
A meccs előtt hangosbemondón tájékoztatták a közönséget, hogy elindult a DAC hivatalos honlapja, melynek elérhetősége: www.fcdac.sk. Itt három nyelven,  magyarul, szlovákul és angolul olvashatunk információkat a DAC-ról, sőt, online közvetítéseket is nézhetünk, és a mérkőzések hivatalos statisztikáit is átböngészhetjük. Eszerint a DAC – Trnava meccsen a szabadrúgások aránya 6:5 volt a hazaiak javára, szögletrúgásuk viszont a nagyszombatiaknak volt több, mégpedig 10:1 arányban.

Legközelebb a dunaszerdahelyiek az MFK Ružomberok otthonába látogatnak, július 26-án szombaton 18.30-kor kezdődik a Fortuna Liga 3. fordulójában a DAC-mérkőzése.
A DAC megszerezte első pontját, ez most a tabella 8–9. helyét jelent. Az élen a zsolnaiak állnak két győztes mérkőzéssel, a Kassa és a Podbrezová még nem szerzett pontot.