48279

A besztercebányai döntetlen után pénteken, augusztus 29-én a zsolnai együttessel mérte össze erejét a DAC a Fortuna Liga 8. fordulójában, ahol döntetlent játszottak.

Aki nem látta, bánhatja, aki látta, mámorban úszik. Fantasztikus mérkőzésnek lehetett szemtanúja a dunaszerdahelyi közönség. Mindkét csapat a győzelemre törekedett, így a támadó futballból nem volt hiány.
A mérkőzést a Zsolna kezdte jobban, talán túl nagy tisztelettel voltak irántuk a hazai játékosok. Már a 8. percben megszerezték a vezetést a vendégek, Mabouka passza után Čmelík szerezte meg a vezetést – 0:1. Ezután felébredt a hazai csapat: a 29. percben Jurčo harcolt ki egy labdát a zsolnai térfélen, egyedül törhetett kapura és egy finom “csatár” mozdulattal átemelte Krnáč kapust – 1:1. Ezután jobbára a DAC volt fölényben, de kimondott helyzet egyik oldalon sem alakult ki.
A második félidő elején hideg zuhanyként érte a hazai csapatot a zsolnai gól. Káčer tört be a tizenhatosba, lövését Penksa hárítani tudta, a kipattanót viszont Mihálik a kapuba lőtte – 1:2. Nem tartott sokáig a vendégek gólöröme, két percre rá már egyenlített is a DAC. Darijo Krišto az egész mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtott, az 51. percben góllal koronázta meg játékát. Ujlaky jobboldali passza elszállt Jurčo előtt, az érkező Krišto viszont nem kegyelmezett – 2:2. A 70. percig jobbára a két tizenhatos között folyt a játék. A 72. percben egy zsolnai szabadrúgás után Paur elő került a labda, akinek lövését Penksa fantasztikus mozdulattal hárította. A végén Čmelík megszerezhette volna a győztes találatot, de Tóth Márió a gólvonalról mentett.
Összegezve, talán az évad legjobb mérkőzését láthattuk a DAC stadionban. Radványi Miklós ezúttal nem a megszokott 4-4-2-es felállást alkalmazta, ami meg is hozta a várt teljesítményt. A zsolnai csapat már tavaly is nagyon jó támadójátékot produkált, idén sincs ez másképp. Talán épp az egyik bajnokesélyes vesztett pontokat Dunaszerdahelyen.
Radványi Miklós (DAC):
“Egy nagyon jó mérkőzést és négy gólt láthattunk. A szurkolók ismét fantasztikusak voltak. Hazai pályán nem lehetünk elégedettek a döntetlennel, de Zsolnának egy nagyon jó csapata van. Ha a nézők elégedettek voltak a mérkőzés után, nekünk is annak kell lenni. Meg kell dícsérnem játékosaimat a kiváló teljesítményért.”
Adrián Guľa (Zsolna):
“Fantasztikus közönség, remek futball, négy gól. Néha el kell fogadnunk a döntetlent is, annak ellenére, hogy játékosaim az utolsó percig küzdöttek. Nagyon jó iramú mérkőzés volt.”
FC DAC 1904 Dunaszerdahely – Zsolna 2:2
Gólszerzők: 29. Jurčo, 51. Krišto – 8. Čmelík, 49. Mihalík
Sárga lapok: 23. Straka, 65. Tóth – 36. Letič
3.074 néző
FC DAC: Penksa – Turňa, Tóth, Majerník, Szabó – Ujlaky, Krišto, Straka (71. Kwin), Horváth (61. Sabler) – Brašeň – Jurčo (86. Černák)
Zsolna: Krnáč – Letič, Piaček, Škiniar, Mabouka – Pečovský, Káčer, Škvarka (84. William) – Čmelík, Mihalík (70. Paur), Jelič.