50921

A Komáromi járásban bővült alapszervezettel az egyre népesebb Via Nova tábora. 2014 utolsó előtti napját választották meg ideális időpontnak, hogy a Via Nova alapkövét Karván is lerakják.

Finta Gergely meghívására Gubík László, Mészáros Attila és Csonka Ákos érkezett Karvára, hogy felvázolja alaptéziseit az ifjúsági szervezetnek, ami a jelek szerint elnyerte az összegyűltek tetszését, hiszen rögtön meg is alapították az alapszervezetet. Az örömteli pillanaton jelen volt a szomszédos Búcsi Alapszervezet elnöke Győző Réka és a Komáromi járás elnöknője, Vanya Éva is.

Az összejövetelen nyolcan, alapítótagként döntöttek úgy, hogy falujukért, közösségükért a Via Nova kötelékein belül szeretnének tevékenykedni. Az alakulóülésen rögtön elnököt is megválasztották Finta Gergely személyében. Az új elnök nem újonc a közéleti szerepvállalás terén, hiszen idén novembertől önkormányzati képviselőként (MKP) is dolgozik, illetve nem utolsó sorban szintén elnöke a nagy sikerű rockrendezvényeket szervező HaveRock Clubnak, melynek legnagyobb rendezvénye a nagy hagyományokra visszatekintő Karvai Rockfeszt. A fesztivál minden év januárjának utolsó szombatján kerül megrendezésre a helyi kultúrházban. 12 év alatt olyan nevek álltak már színpadjukon, mint a Pokolgép, az Ossian, a Rómeó Vérzik, a Kalapács, a Zoral, a Beatrice vagy pl. a Moby Dick. Idén a sztárvendég a Road lesz, de fellép mellettük még az Eznemjazz, a Dorothy, valamint az eddig egy Karvai Rockfesztről sem hiányzó Ayers Rock és a párkányi Suck Us.

Finta a Felvidék.ma-nak elmondta, hogy már sokat hallott a Via Nova tevékenységéről, ismerősei, barátai révén pedig egy-egy rendezvénybe be is kapcsolódott. Mivel a szervezet filozófiájával és profiljával maga is azonosulni tud, úgy érezte helye lenne saját falujában is egy alapszervezetnek.
„Már egy ideje beszéltem pár országos Via Nova vezetővel, hogy jó lenne, ha Karván is lenne alapszervezet, amit nagyon pozitívan fogadtak. Megszólítottam a faluban azokat a fiatalokat, akiket érdekel a közösségi szerepvállalás és cselekedni is szeretnének. Így megszerveztünk egy közös találkozót Gubík Laciékkal, akik örömmel jöttek . Megannyi tervünk van, sport, kultúra és a szórakozás terén is, amivel színesíteni szeretnénk falunk mindennapjait.” – nyilatkozta portálunknak Finta Gergely.

Gubík László ehhez hozzátette: „2015 egyik legfontosabb célja a Via Nova életében struktúráink megerősítése a nyugati tömbterületeken. Az építkezést sosem lehet elég korán elkezdeni, így az alkalmat megragadva, meglátogattuk Finta Gergely csapatát Karván, akik tettrekészségükkel máris komoly szándékot mutattak a komáromi szervezetépítés fellendítésére. Sok sikert a karvaiaknak! Példájukon felbuzdulva remélem sokan gyarapítják még családunkat a jövőben.”

Az ifjúsági szervezethez tartozik, hogy a napokban Gömörben is új alapszervezet alakult, Sávolyban. „Minden erőnkkel azon leszünk, hogy tegyünk falunk közművelődésért. Tagbővítő gyűlésre jövőre kerül sor.” adta hírül Kós Ingrid.

tsák, Felvidék.ma
A sávolyi csapat

{iarelatednews articleid=”50916,50892,50872,50793,50752″}