51892

A vártnál szorosabban, de azért elég magabiztosan győzte le Magyarország válogatottja Szlovákiát. Szlovákia-Magyarország 12:13 (2:1, 2:3, 3:5, 5:4)

Szlovákia: Gogola, Zatovics 1, Famera 2, Brúder, Seman 2, Balazs 1, Maros Tkac. Cs: Polovics 3, Gyurik 3, Bielik, Molnár, Marek Tkac. Szövetségi kapitány: Antonio Esteller
Magyarország: Decker A, Erdélyi 1, Varga Dénes 1, Gór-Nagy, Bedő, Salamon F. 2, Madaras 1. Cs.: Szivós M. 1, Német T. 2, Vámos 3, Angyal 2, Bátori. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Gól – emberelőnyből: 4/10, ill. 4/12
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Brúder (a második negyedben), Angyal (a harmadik negyedben), Gór-Nagy (a harmadik negyedben), Famera (a harmadik negyedben).

A világbajnoki címvédő magyar csapat, amely az elmúlt hét végén az olimpiai bajnok horvátok, továbbá Kanada és az Egyesült Államok gárdája előtt tökéletes mérleggel nyerte meg a budapesti Volvo Kupát, a vl-sorozatban hasonlóképpen sikeres folytatásra, vagyis a szlovákok otthonában is győzelemre készült.
Ehhez képest az első negyedben a hazaiak húztak el 2-0-ra, s bár az egyenlítés a második negyed elején sikerült (2-2), a folytatásban is a szlovákoknál maradt az előny (3-2, 4-3).
Egészen a játékrész végéig, hét másodperccel a nagyszünet előtt ugyanis Szivós Márton hatalmas gólt ragasztott a vendéglátók kapujába (4-4).
A harmadik nyolc percben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, míg nem Erdélyi Balázs és a duplázó Angyal Dániel is eredményes volt (6-8). Viszont tetemesebb különbségre nem tudott szert tenni a magyar válogatott, amellyel a rendre egygólnyira felzárkózó szlovák együttes tartotta a lépést (7-8, 8-9, 9-10).
A kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras Norbert löketével lett 9-11, majd a befejező negyed közepén Salamon Ferenc (10-12), utána pedig Varga Dénes jóvoltából maradt kéttalálatnyi a különbség (11-13). A legvégén még gólt szereztek a szlovákok, de ez csak a szépítéshez volt elegendő.

Benedek Tibor, a Magyar Férfi Vízilabda Válogatott Szövetségi kapitánya a meccs után elmondta: “Nagyon nehéz ezt most elemezni, mert bár sok hibával játszottunk, a fiúk mégis azt csinálták, amit kértem. A zónát úgy játszottuk, ahogy kértem, a hátrányt úgy játszottuk, ahogy kértem, lőttek belőle gólokat, de abszolút nem elméleti hibákból, azok lőtték a gólokat, akik szerettük volna, hogy lőjenek. Azt gondolom, hogy nagyon jól játszottak a szlovákok. Mi természetesen gyengébben, mert a papírforma szerint ezt a meccset nem egy góllal kellett volna megnyerni. Lőttek négy gólt centerből, ebből kettő esetében abszolút felmentem a bekkeket. Szóval nagyon nehéz most pontosan elemezni. Azt tudom mondani, hogy ezt a meccset meg kellett nyerni, és a végén megnyertük.”