52501

A szlovák röplabda extraliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén is győzött a komáromi Spartak a Slavia Svidník ellen a hétvégén, s ezzel bejutott a bajnokság elődöntőjébe, ahol a dél-szlovákiai együttesnek a Privigye lesz az ellenfele.

A komáromiak a lehető legrövidebbre zárták a három győztes mérkőzésig tartó negyeddöntős párharcot, s a hazai 3-1, majd az idegenbeli 3-2 után a párharc harmadik mérkőzésén 3-0-re verték a Slavia Svidník együttesét.
„A mérkőzés minden elemében mi domináltunk, úgy gondolom, megérdemelt a győzelmünk, ahogyan a továbbjutásunk is. Azzal, hogy a lehető legrövidebbre zártuk a párharcot, egy kis erőt spórolhatunk. Most van tíz napunk arra, hogy felkészüljünk az elődöntőre” – fogalmazott a Daniel Oravec, a komáromiak edzője.
A négy között a komáromi együttes a Privigyével mérkőzik. Az összecsapás egyik csapat számára sem ígérkezik könnyűnek, az egymás elleni találkozók során ugyanis meglehetősen kiegyensúlyozott eredmények születtek. Legutóbb február közepén a vendég Komárom nagy csatában végül 3-2-re győzött, januárban azonban éppen fordított volt helyzet: a Privigye tudott nyerni a komáromi csarnokban. Előnyt jelenthet a komáromi Spartak számára, hogy hazai pályán kezdhetik meg a párharcot, vagyis egy meccsel többet játszhatnak majd saját csarnokukban. Az elődöntő első mérkőzését március 25-én rendezik.

Fotó: Peter Rigo