A Magyar Tudományos Akadémia előtt

A Tornaljai Gimnázium tehetséges diákja, Molnár Kornélia a Természet Világa XXIV. Természet – Tudomány diákpályázat különdíjasa lett a Kő hátán kő, ez Kecső című pályázatával. A díjátadóról tanára, Sipkai Tímea számolt be a Felvidék.ma-nak.

A díjátadó ünnepséget Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia Nagytermében rendezték március 21-én. Az ünnepélyes eseményen újra egyedüli felvidéki iskolaként a Tornaljai Gimnázium volt jelen egy rendkívül tehetséges diáklánnyal, Molnár Kornéliával.
“Az Önálló kutatások, elméleti összegzések kategóriában Kornélia különdíjat kapott a Kő hátán kő, ez Kecső című pályázatával. Munkájában a Gömör – Tornai – karszt természeti értékeit – növény- és állatvilágát, valamint faluját mutatta be.

A díjátadó ünnepségenA Természet Világa folyóirat 1991 óta hirdeti meg minden évben a magyarországi és a határon túli fiatalok számára a Természet-Tudomány diákpályázatot. A legjobb dolgozatokat mellékletként jelentetik meg az ifjú szerzők és olvasók örömére.
Az elmúlt évek bebizonyították, hogy a Tornaljai Gimnázium diákjai színvonalas munkáikkal megállják helyüket a rangos mezőnyben. Évek óta diákjaink lelkesen írják és küldik pályamunkáikat elbírálásra. A legnehezebb része a munkafolyamatnak a témaválasztás.
Ebben a részben a többéves tapasztalattal rendelkező felkészítő tanár tud segítséget nyújtani. Ez után következik az információgyűjtés és a terepmunka.

A munka megírása és megfogalmazása hosszú kitartást igényel. Akik vállalják ezt az igényes és fáradságos munkát, azok lehetnek a jövő kutatói is, mint ahogy ez már a múltban bizonyítást is nyert.
A díjazott - Molnár KornéliaKornélia még csak elsős, most kezdte tanulmányait gimnáziumunkban, de a budapesti díjátadón már elhatározta, hogy jövőre is megpróbálja.

Régiónk még mindig rengeteg bemutatásra váró értékkel rendelkezik, reméljük, még sokáig lesznek diákjaink, akik ezeket az érdekességeket a felszínre hozzák, és mindannyiunknak megmutatják határainkon innen és túl” – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak PaedDr. Sipkai Tímea, a felkészítő tanár.

verseny részletes eredményét ITT>>> érhetik el.
Felvidék.ma