52931

A DOXXbet ligában szereplő rimaszombatiak Tőketerebes elleni hétvégi bajnoki mérkőzése elmaradt, amelyet április 15-én, szerdán 16.00 órai kezdettel pótolnak.

Ami pedig a regionális labdarúgást illeti, a Közép-szlovákiai Futballszövetség határozata értelmében az április 4-re és 5-re tervezett bajnoki találkozók a sok helyen játékra alkalmatlan futballpályák miatt szintén elmaradtak.

A húsvéti ünnepek alatt szombaton három mérkőzéssel folytatódott a rimaszombati területi labdarúgó-bajnokság 18. fordulója. Lubeníkon rendezték a forduló rangadóját, ahol a második helyezett hazai csapat az élen álló Sajószentkirály csapatát fogadta. A 23. percben Váradi R. révén vezetést szereztek a vendégek, de a hazaiak néhány perc múlva egyenlítettek. A gyors gólváltás után kiegyenlítetté vált a játék, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de az eredmény már nem változott. Maradt az igazságos döntetlen. A nap másik 1:1-es döntetlenje Sajógömörön született, ahová a feledi fakó (Rimajánosi) együttese látogatott. Az osgyániak biztosan vették a rimaszécsiek alkotta akadályt, otthon tartották a pontokat.

Vasárnap a forduló északi rangadóján az ötödik helyen álló nagyrőceiek az azonos pontszámmal negyedik jolsvaiakat fogadták. A mérkőzés végén a vendégek örülhettek jobban, hisz két góllal bizonyultak jobbnak a hazaiaknál. Hatpontos mérkőzésen kétgólos győzelmet arattak a kiesési rangadón a nemesradnótiak. Meglepte a Klenovec csapata a nagybalogiakat hazai környezetben, a második félidőben nyújtott remek játékukkal biztosan verték meg a Balog-partiakat. Egyre jobban leszakadnak a mezőnytől a bátkaiak, hazai pályán szenvedtek egygólos vereséget a szirkiektől.

Eredmények: Osgyán – Rimaszécs 2:1 (2:0), gólsz.: Juhász (7.), Szabó (39.) ill. Oláh (90.) Lubeník – Sajószentkirály 1:1 (1:1), gólsz.: Laciak (28.) ill. Váradi R. (23.) Sajógömör – Feled B/Rimajánosi 1:1 (1:1), gólsz.: Farkas (13.) ill. Kulčár (20.) Nemesradnót – Nagytörék 2:0 (1:0), gólsz.: Berky (8.), Lakatos (81. – 11-esből) Nagybalog – Klenovec 0:4 (0:0), gólsz.: Hruska (57.), Bálint (60.), Medveď (65.), Vančík (83.) Revúčka – Jelšava 1:3 (0:2), gólsz.: Černota (65.) ill. Fandák (11., 67. 11-esből), Bryndzák (17.) Bátka – Sirk 0:1 (0:0), gólsz.: Michal (61.)Muráň – szabadnapos