54744

Megtelt a templom a vasárnapi illetve a hétfői szentmisén. Az egyházközség hívei és a káplán úr számára különös volt ez az alkalom.

Június 28-án és 29-én utolsó magyar nyelvű szentmiséit celebrálta a vágsellyei Antióchiai Szent Margit -plébániatemplomban Nagy Péter káplán úr, aki július 1-jétől az ekeli egyházközségben folytatja lelkipásztori szolgálatát.

Emberi szavakkal leírhatatlan sokat végzett e rövid egy év alatt egyházközségében. Hívőkhöz kedvesen, segítőkészen, megértően állt. Számos jó tanáccsal látott el mindenkit, buzdító szavai erőt nyújtottak hívei számára. Jóban, rosszban mindig kitartott mellettük. Homíliái tele voltak szeretettel, tanúsággal, mély gondolatokkal és igazsággal.

A szentmise végén Péter atya, hálát adott a jó Istennek azért, hogy egy éven át szolgálhatta Vágsellye magyar hívő közösségét. Látszódott rajta, hogy nehéz volt számára a búcsúzás – búcsúbeszéd után a hívek megtapsolták.

A vágsellyei magyar hívek, köszönetüket és hálájukat fejezik ki lelkipásztori tevékenységéért, áldozatos, fáradtságos munkájáért! DEO GRATIAS!

Nagy Péter atya a Felvidék.ma-ra is rendszeresen publikál, illetve állandó szerzője a Felvidéki Magyarok című folyóiratnak is. 

Kiss Evelin, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”52866,41022″}