55921

A negyedik ligás Felsőmerse pályáján félidőben még vesztésre állt a DAC, majd a második játékrészben egy öngólnak köszönhetően egyenlítettek ki a dunaszerdahelyiek, végül tizenegyespárbajban harcolták ki a továbbjutást.

Maric edző nyolc helyen változtatott az összeállításon az előző, Zólyombrézó elleni ligamérkőzéshez képest. A mérkőzés első helyzete a hazai Matkobiš nevéhez fűződik, ám mellé gurított. Tíz perc után Horváth pontrúgását tornázta ki Vateha a léc alól. A 14. percben Jurčo lövése a felsőlécen csattant, majd Pape Sarr szögletét csatárunk két lépésről sem tudta a kapuba pöccinteni. A 23. percben váratlanul vezetést szereztek a hazaiak: Turňa hazaadását hosszan kezelte le Milošovič, a labda így Kovalčíkhoz pattant, aki a kapufa segítségével a hálóba bombázott – 1:0. Fél órát követően Kentoš íveléséről centikkel lekésett Bunda a kapu torkából. A 42. percben Černák cselsorozatát követően középre gurított, ahol Kwin épphogy lemaradt a labdáról. Vesztes állásból mentek pihenni a csallóköziek, a nehéz talajon teljesítményük nagy csalódást keltett.

A második félidőre Maric cserékkel próbálta felrázni a csapatot, behozta Szarkát, és hamarosan Pačindát is. Ennek köszönhetően egyre nagyobb fölényben sikerült játszaniuk, szinte felborult a pálya, ám a lelkes hazaiak kapujához körülményesen kerültek csak. A szerencse sem állt tegnap a DAC oldalán, Pambou és Pačinda jó helyzetből leadott lövése gyengére ill. pontatlanra sikeredett, Horváth szabadrúgása a kapufán csattant, míg Asanovic gólja les miatt érvénytelen volt. Közben egy szöglet utáni kavarodásból a gólvonalról fejelték ki a hazaiak a labdát, majd Pačinda begurítását követően Szarka lövését blokkolták szögletre. A 75. percben, ha szerencse árán is, de összejött a várva várt egyenlítés: Sarr beívelésénél Szarka megtévesztette Suchaničot, aki a saját kapujába fejlt – 1:1. A 79. percben Jurčo léc alá tartó lövését hárította Vateha. A rendes játékidő hátralevő része nagyobb helyzetet nem hozott, így következhetett a tizenegyespárbaj, ami a következőképpen alakult:

1. széria: Szarka belőtte – Zápotocký kihagyta (Milošovič hárított)
2. széria: Pačinda kihagyta (mellé) – Kentoš belőtte
3. széria: Jurčo belőtte – Varga kihagyta (kapufa)
4. széria: Štepanovský belőtte – Zakovič kihagyta (Milošovič hárított)

A végső szériára már nem volt szükség, mivel biztossá vált, hogy csak a DAC juthat tovább 3:1 arányban. Így ha nyögvenyelősen is, de mehetnek tovább a Slovnaft Cup negyedik fordulójába. A hazai nézők egy életre szóló élményt szereztek maguknak, még az unokáiknak is azt fogják mesélni, hogy szorongatta meg csapatuk egykor az első ligás DAC-ot. A következő forduló sorsolására szeptember 17-én kerül sor, a mérkőzések időpontja előzetesen október 14-én lesznek.

fcdac.sk nyomán Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”55887,55865,55714,55655,55572,55522,55340″}