56993

Egyre népszerűbb a Ringató program a Felvidéken. Október második felében két  újabb régió kapcsolódott be a zenei foglalkozásokba.

Rozsnyón is elindult a Ringató program. Október 21-én a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájában Hajdú Tímea vezetésével, míg október 22-én a Rákóczi Magyar Házban Jóna Erika vezetésével folytatódott a  zenei nevelés, amelyben  három éves korukig részesültek a gyermekek.

„Nagyon jól sikerült az első Ringató. Tizenegy anyuka és két apuka vett részt tizenegy kisbabával, illetve még egy várandós anyuka is eljött a foglalkozásra. Ibos Bálint hegedűn kísérte a gyermekdalocskákat. A hangulat nagyon kellemes volt“ – tudtuk meg Uličný Ibolyától, az oktatási intézmény igazgatójától.

Hajdú Tímea először az egyik komáromi barátnőjétől hallott a Ringatóról, aki a kislányával rendszeresen látogatta a foglalkozásokat. Az egyik kolléganőjének javaslatára vett részt a Nagyegyházán megtartott Ringató módszertani tanfolyamon. Rozsnyóról ketten kapcsolódtak be tanfolyamba, így Jóna Erika is, aki a Felvidék.ma –nak elmondta, hogy az első foglalkozás családias hangulatban telt el. „Kis létszámú csoport volt ez az első, de úgy éreztem, jól érzik magukat az anyukák és gyermekeik“ – fogalmazott a foglalkozás vezetője.

A foglalkozásokat heti rendszerességgel szerdánként 17 órától 17,30-ig tartják majd a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájában. Az érdeklődők Bedécs Tímeánál jelentkezhetnek a bedecstimea@gmail.com, zsreformov@azet.sk, tel. 058/7331656 elérhetőségeken. Akinek a csütörtöki nap és a 16.30 – 17.00 időpont a megfelelő, azok Jóna Erikánál az erika.jonaova@gmail.com e-mail címen jelentkezhetnek. A foglalkozások ingyenesek, mindkét foglalkozásvezető szeretettel vár minden kisgyermekes családot.

Ipolyságon Balázs Szabina zeneszakos tanárnő vezetésével október 23-án vette kezdetét a foglalkozás. Péntek délutánonként fél négytől a Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola óvodája ad otthont a programnak „Reményeim szerint heti rendszerességgel péntek délutánonként fogjuk tartani a foglalkozásokat. Célközönségünk azon kisgyermekes szülők és nagyszülők, akik szeretnek együtt énekelni és játszani a kicsikkel” – fogalmazott a foglalkozás vezetője. Az első ipolysági foglalkozáson 16 szülő és csemetéje vett részt. Balázs Szabina hozzátette, Csábon október 28-án indítja be a foglalkozást. A helyi alapiskola és óvoda egyik termébe várja a kisgyermekes szülőket 11 órától.  A Balázs Szabina vezette foglakozásokról részletek az alábbi közösségi oldalon találhatóak ITT>>>

Mi a Ringató foglalkozások célja? A Ringató családi művészeti nevelési program, ahol mindenekelőtt fontos a zenei élménynyújtás, hogy a résztvevő felnőttek és gyerekek átéljék a közös játék és éneklés örömét. Az oktatók mintát adnak a szülők számára, hogyan kezdődhet a családban a zenei nevelés. A Ringató nem műsor, nem valamiféle előadás! Közösen – a résztvevő felnőttekkel – hozzák létre a foglalkozás élményét.
A foglalkozások a Cseperedő program keretén belül a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósulnak meg. 

BB, PP, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”54940,44859″}