56565

Ötgólos mérkőzésen aratott győzelmet a DAC Szenyicén, a Fortuna Liga 12. fordulójában. A sárga-kékek részéről Brašeň kétszer, Štepanovský egyszer volt eredményes.

Az első perctől aktív játék folyt a pályán, a 6. percben Hladík veszélyeztetett, egy perccel később Straka tornáztatta meg a hazai kapust. A 15. percben jött az első találat, Klec beadásából Hromada talált a kapuba – 1:0. A 27. percben egyenlített a DAC, Brašeň átadásából Štepanovský törhetett kapura, és Junas mellett a hálóba talált – 1:1. Nem tartott sokáig a DAC öröme, hét perccel később Kalbiška szerzett vezetést – 2:1. Olvasható a sportolunk.sk szakportálon.

Fordulás után rákapcsolt a DAC, az eredmény sem maradt el. A 60. percben Dolný remek beadását Hladík a kapu mellé küldte. Két perccel később egyenlített a DAC, Štepanovský passza után a tizenhatosból Brašeň talált a kapuba – 2:2. A 63. percben egy remek támadás után Štepanovský kerülhetett volna helyzetbe, de a hazai védők tisztázni tudtak. Az egyenlítő gól után a DAC percei következtek, a Szenyice nem tudott játékba lendülni. A 66. percben egy remek labdaátvétel után Straka került a kapu elé, bal lábas lövése viszont mellé ment. A 69. percben egy párharc után Szarka Ákossal szemben szabálytalankodtak, de szabadrúgás helyett a DAC csatára kapott piros lapot. A 76. percben Brašeň passza után ismét Štepanovský indulhatott kapura, de a hazai Pavlík beérte a DAC játékosát. A 81. percben Šepanovský labdája után Polievka került helyzetbe, éles szögből viszont a kapu mellé lőtt.

Szenyice – DAC 2:3 (2:1)
Gólszerzők: Hromada (15.), Kalabiška (34.) ill. Brašeň (61., 85.), Štepanovský (27.)
Sárga lapok: Pavlík (44.), Hladík (51.), Krč (70.), Dolný (90.) ill. Turňa (40.), Szarka (59.), Ljubicic (59.), Polievka (69.), Brašeň (86.), Štepanovský (88.)
Piros lap: Szarka (69.)
Szenyice: Junas – Hladík, Pillár, Pavlík, Čunta – Klec, Hromada (Krč, 70.), Hušek, Komara (Varga, 46.), Dolný – Kalabiška
DAC: Tujvel – Turňa, Kwin, Michalík, Eric Davis – Štepanovský, Ljubicic, Simon (Polievka, 46., Asanovič, 89.) Pambou, Straka, Brašeň – Szarka

Fotó: sportolunk.sk