56655

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán az MBK Rieker a Lévai Patrióták ellen a szlovák kosárlabda extraliga második fordulójában. A komáromiak a hétközi fordulóban rendezett mérkőzés első félideje után már tizenkilenc ponttal vezettek, s különbség a második játékrészben tovább nőtt.

Pedig nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogyan azt a hazaiak elképzelték: a lévaiak alaposan ráijesztve a komáromi közönségre az első percek után14-7-es vezetésre tettek szert.

A nyáron Romániából szerződtetett, korábban a szombathelyi Falcót is irányító Andjelko Mandics időt kért, aminek meg lett az eredménye: az Umipig, Thompson, Halada, Vido, Alawoya ötössel felálló hazaiak a negyed végére fordítottak (26-21).

A második negyedben a cseh Halada és Vido vezérletével a komáromi előny tovább nőtt: a negyed végén egy híján húsz, a harmadik játékrész után pedig már 27 pont volt a két csapat között.

A magabiztos vezetést az utolsó felvonásban sem herdálta el hazai csapat, amely ekkor már pihentette legjobbjait. Az amerikai-Fülöp-szigeteki Umipig helyett beszálló Haviar és a szintén cserepadról beálló Bilics is tíz pontig jutott – így nem is lehetett más a vége, mint kiütés. Ezzel a címvédő MBK Rieker – a Privigye otthonában elszenvedett vereséget követően – megszerezte első győzelmét az elmúlt hétvégén kezdődött bajnokságban.

MBK Rieker – Lévai Patrióták: 109:73 (26:21, 27:13, 28:20, 28:19).
Legeredményesebbek: Halada 18, Vido 17, Alawoya 15, illetve: Žiak 15, Miljkovics 14, Stojadinovics 13.