57540

Továbbra is nyeretlen az MBK Rieker Komárom a FIBA Europe Cup-ban, a felvidéki együttes ezúttal a fehérorosz Cmoki Minszk otthonában szenvedett harmincegy pontos vereséget.

Ezzel az MBK Rieker elszenvedte negyedik vereségét is a harmadik számú európai kupasorozatban – igaz, nem a Cmoki Minszk elleni idegenbeli mérkőzés volt az, amelyen javíthatta volna mérlegét. A fehéroroszok ugyanis már a két csapat első mérkőzésén, Székesfehérváron is jelentős különbséggel nyertek – hazai pályán pedig még inkább kirajzolódott a két együttes közti különbség.

Az MBK Rieker már az első negyed után komoly hátrányba került (14-31), ami a félidőre tovább nőtt (32-53). Egyedül a harmadik játékrész hozott kiegyenlített játékot, ám – ha csak egy ponttal is – ezt a szakaszt is elveszítették a komáromiak (17-18). Az utolsó tíz percben aztán ismét megrázták magukat a fehéroroszok, akik így a két csapat első találkozója után ismét fölényes győzelmet aratottak. A Cmoki Minszk győzelmével ismét az élre ugrott, az N-csoport másik mérkőzésén ugyanis a bolgár Rilski kisebb meglepetésre 87-83-ra verte a finn Kataját.

Cmoki Minszk – MBK Rieker Com Therm Komárom 98:67 (53:32).
Legeredményesebbek: Hilliard 31, Semjanjuk 15, Maras 12, illetve: Kratochvíl és Haviar 10, Umipig 9.