A 2014-es év utolsó napjaiban, karácsony és szilveszter között alakult meg Füleksávolyban a Via Nova ICS helyi alapszervezete. A Losonci járás fehér foltnak számított eddig az ifiszervezet térképén, de egy év elteltével és a sávolyi fiatalos lendületnek köszönhetően egyre jobban terjeszkedik a “tenni akarás” térségünkben. 2015. márciusában Füleken is zászlót bontottak a fiatalok, s azóta a füleki ICS a járás legerősebb szervezeteként működik. Nyáron a ragyolci fiatalok is csatlakoztak a csapathoz, és a losonciakban is lángra gyúlt az “új út” tüze.

A sávolyi ificsapat elmúlt egy évének programjairól Varga Henrietta tájékoztatta a Felvidék.ma-t:

– Hagyományos népi farsangolás farsangfarkán Sávolyban.
– Via Nova ICS Füleki Alapszervezetének megalapításán való részvétel.
– Húsvéti Locsolóbál kabaréjelenettel megfűszerezve – melyért külön köszönet Koós Ingának, a helyi alapszervezet elnökének.
– Fogadtuk a feltámadási keresztet községünkben, melyet Gömörpéterfalának adtunk tovább.
– A járásból két csapat nevezett a Felvidéki Labdarúgó Bajnokságba, mégpedig Sávoly és Fülek – köszönet illeti a focista fiúkat és lányokat, akik segítettek a sütésben-főzésben.
– Először rendezett Gömöri Összetartozás Napot a Via Nova ICS és a Magyar Közösség Pártja a Rimaszombati, a Nagyrőcei és a Rozsnyói járások elnökségei április 17-én Tornalján, melyen mi is képviseltük szervezetünket.
– A Nógrádi járási konferencián felállt a szervezet járási struktúrája is.
– Részt vettünk Rozsnyón a Via Nova Országos Tanácsának gyűlésén a többi nógrádi küldöttel együtt.
– A fülekiek I. kvízestjére is beneveztünk.
– A fülekiek első magyar buliján is együtt tomboltunk.
– A III. Martosi Szabadegyetemre is eljutottunk.
– Egerbe szerveztünk egynapos buszkirándulást a helybélieknek.
– A helyi “A táj, ahol élek – Füleksávoly” fotókiállítás társszervezői és benevezői is voltunk.
– Elkísértük focistáinkat Dunaszerdahelyre az FLB országos fordulójára, megannyi élménnyel gazdagodtunk – hála a Kapocs Tábornak! (sőt, DAC – SLOVAN meccs euforikus szurkolói hangulatát saját bőrünkön tapasztalhattuk meg). Fergeteges volt!
– A nyáron Ragyolcra is ellátogattunk a helyi gulyásfőző versenyre, ahol immár egy csapatot alkotva megalapítottuk az ottani alapszervezetet, valamint ínyenc falatokkal a füleki fiatalokkal együtt a versenyben is diadalmaskodtunk.
– Szent István-napi megemlékezést tartottunk a sávolyi, füleki, ragyolci, losonci fiatalok szervezésében Füleken a Nagyboldogasszony templom előtt, este pedig tűzijátékkal borítottuk fényáradatba Gömört, s Nógrádot.
– Motoron tüntettünk Keresztúrnál az R2-es autópályáért.
– Szeptember végén részt vettünk focistáinkkal a tajti vianovásak Családi Napján.
– Gömör-Nógrád gyalogtúrát szerveztünk a Bucsonyba novemberben.
– Ruhát gyűjtöttünk a régió árvaházainak.
– Elnéztünk az ajnácskőiek Halloween Partijára is.
– Részt vettünk a karácsonyi ünnepi szentmisén községünk templomában.
– Nem maradtunk le Cziprusz Zoltán országos alelnök által szervezett Gömör-Nógrád ICS évzárójáról sem!

Ennyi program, szervezés és miegymás közepette biztos kihagytam valamit, de nehéz követni magunkat is. Köszönetet szeretnék mondani mindenkinek az egész éves munkáért és az aktivitásért, kitartásért, önzetlen segítségért! EGYÜTT lenni jó! Számos élménnyel, emlékkel gazdagabb évet tudunk magunk mögött!

Kívánok magunknak és minden alapszervezetnek, tag és még nem tag felvidéki fiatalnak további erőt, egészséget, kitartó munkát, ki nem fogyó ötletet, lendületet és sok-sok közös örömet. Közösségünkért! Szülőföldünkért! Hajrá, Felvidék! – nyilatkozta portálunknak az ambiciózus fiatal hölgy, Varga Henrietta.

Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”58687,58649,58472,58438,58325,58233,58128,58029,57973,57526″}
A gyertya elfújásának pillanataA szülinapi tortaA születésnapi torta felvágása