A farkasdi Alapiskola és Óvoda április 15-én rendezte az ünnepélyes beíratást. Idén is gazdag programmal várták az ovisokat és szüleiket, akik bizalmat szavaztak az intézménynek.

“Nemcsak ezen a napon igyekszünk kitenni magunkért. Nálunk ez természetes. A tanulás, a komoly szellemi munkát igénylő tanulmányi versenyek ellensúlyozására az év többi időszakában is változatos, sokoldalú programokat nyújtunk, melyeken feltöltődhetnek diákjaink” – nyilatkozta Keresztesi Ildikó iskolaigazgató.

A beíratás reggel 9 órakor kezdődött az óvodában. Innen az igazgató biztató szavaival indították el felfedező útjukra a kíváncsi, izgatott vagy éppen megszeppent gyerkőcöket.
Az iskola tanulói nagy örömmel várták, hogy átvegyék a vezetést, és végigkalauzolják az apróságokat az iskolán, amely ezen a napon Csodaországgá alakult. A különböző helyszíneken érdekes feladatokat oldhattak meg, izgalmas varázslatok részesei lehettek.
Az elsősök műsora után interaktív órán vettek részt, ahol a legmodernebb oktatási programmal ismerkedtek meg. A bábosokkal a mesék világába röppentek – számolt be a Felvidék.Mának Keresztesi Ildikó.

Mint megtudtuk, a mesefolyam folytatódott a klubban is, ahol az Árgyélus Színház mutatta be „Az élet és a halál vize“ című bábos előadást. Écsi Gyöngyi az ősi magyar mitológiai világképeit jelenítette meg népdalokkal, mondókákkal. Élvezhettük szép anyanyelvünk más nyelvekkel nem összehasonlítható ízét, zamatát, humorát. Már nagyon várjuk a szeptemberi találkozást új elsőseinkkel. Nagy örömünkre szolgál, hogy idén 25 tanulót írattak be iskolánkba – tette hozzá az iskolaigazgató.