A budapesti diákok és menedzserek a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémián

A Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia regionális idegenforgalmi menedzsment 2. és 3. évfolyamos diákjainak 2016. április 11-e és 29-e között lehetőségük nyílt bekapcsolódni a Határtalanul program keretén belül A turizmus (vízi és wellness) vállalkozásfejlesztő hatásai című pályázatba. Partnerük a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskolája lett.

A közös munka célja egy elkészítendő szellemi termék – közös tanulmány volt. A fogadó intézmény diákjai bemutatót tartottak a főváros legfontosabb vállalkozásairól, cégeiről, különös tekintettel a vízi és fürdő turizmushoz kapcsolódó vállalkozásokra. Felkeresték a legfontosabb fürdőket és wellnessszolgáltató központokat (Széchenyi, Gellért), megismerkedtek azok működésével, interjút készítettek a fürdők képviselőivel, hiszen a fitnesz és wellness turizmus napjainkban reneszánszát éli.

Elektronikus bemutató a számítástechnikai teremben
Elektronikus bemutató a számítástechnikai teremben

Nemcsak a két település diákjai számára, hanem regionális és országos szinten is hasznosítható tapasztalatokat eredményezett a két iskola összehasonlító elemzése, mely azt próbálta bemutatni, hogy a természetes és termálvizek kihasználása milyen vállalkozásfejlesztési lehetőségeket biztosít egy kisebb településen, illetve a fővárosban. Diákjaink felejthetetlen élményekkel és szakmai tapasztalatokkal felvértezve tértek haza szakmai tanulmányútjukról.

2016. április 27-én hasonlóan gazdag programmal és nagy lelkesedéssel várták leendő menedzsereink a budapesti diákokat. Gazdag programkínálatuk mögött ott rejtőzik tanár és diák egyaránt. Baranyai Angéla és Jankó Anikó szaktanároknak köszönhetően a turizmus ínyenceinek való kínálattal lepték meg a világvárosból érkezőket. A színes palettán szerepelt interaktív művészettörténet-óra, a helyi tájház megtekintése és szakmai idegenvezetés helytörténésszel.

Varga László történész a helyi tájházban tart előadást
Varga László történész a helyi tájházban tart előadást

A vetítések és elektronikus bemutatók során megismerhették Csallóközt, Nagymegyert, azon belül pedig intézményünket.Természetesen nem hiányozhatott a bősi vízi erőmű megtekintése, ahol a magyar nyelvű szakmai idegenvezetésnek köszönhetően bepillantást nyerhettek a turbinák mögé.

Pénteken lehetőségük nyílik csatlakozni a Corvin Mátyás Napok rendezvényeihez, elvegyülhetnek a korhű jelmezekben felvonuló diákjaink közé. A Mátyás-fánál történő szakmai idegenvezetés után a helyi Thermal Corvinus termálfürdőt tekinthetik meg nemcsak szakmai szempontból, hanem megmártózhatnak a frissítő termálvízben is.

Természetesen nem feledkeztek meg jövetelük valódi céljáról sem, a közös projektmunkáról. Reméljük, a sikeres együttműködésnek köszönhetően máskor is vendégül láthatjuk a partneriskola tanárait és pedagógusait.