Dzsudzsák öröme teljesen jogos: a magyar válogatott a nyolcaddöntőbe jutott. (Fotó: index/Huszti István)

Ugyan csak holnap lép pályára a magyar csapat Portugália ellen, már ma este biztossá vált Dzsudzsákék nyolcaddöntős szereplése. Ennek egyik feltétele volt, hogy Németország legyőzze Észak-Írországot, ami ha nem is ment simán, azért nem okozott gondot a világbajnok együttesnek.

Az már az Izland elleni 1-1 (és a gól nélküli döntetlennel végződő osztrák-portugál) után biztossá vált, hogy a magyarok a legrosszabb esetben is az F csoport harmadik helyén végeznek. Mivel az idei Eb-n először a négy legjobb csoportharmadik is továbbjutónak számít, a négypontos Magyarország jó eséllyel pályázott a folytatásra  – annál is inkább, mert az A csoport harmadik helyén záró, hárompontos Albánián kívül már csak egy válogatottat kellett megelőznie a nyolcaddöntős szereplésért.

Ez ma este meg is történt, a németek óriási fölényben játszva 1-0 verték korábbi pótselejtezős ellenfelünket, az északíreket, akik azonban (három pontot szerezve) így is odaértek a harmadik helyre. Észak-Írország tehát még reménykedhet a továbbjutásban, minket magyarokat azonban már nem előzhetnek meg: a Portugália elleni mérkőzés eredményétől függetlenül Bernd Storck legénysége ott lesz az Eb legjobb tizenhat csapata között. Nem akármilyen visszatérés ez a legjobbak mezőnyébe!

Magyarországhoz hasonlóan a tegnap Angliával remiző Szlovákia számára is kedvező helyzetet teremtett az északírek veresége. A Ján Kozák vezette csapat négy pontot begyűjtve a harmadik helyen zárt csoportjában, vagyis a legjobb csoportharmadikok versenyében már biztos, hogy két együttest (Albániát és Észak-Írországot) megelőz, így készülhet a folytatásra.

A szlovák válogatottra nem vár könnyű ellenfél a nyolcaddöntőben: vagy a világbajnok németekkel vagy a D csoport győztesével (szintén ma este derül majd ki, hogy ez a címvédő Spanyolország vagy Horvátország lesz) találkozik.

A magyar csapat leendő ellenfele is még kérdéses. Ha csoportelsőként végzünk, a bombaerős Belgium jöhet szóba, ha a második hely lesz a miénk, Angliával mérkőzünk, ha pedig végül csoportharmadikként jutunk tovább, akár a spanyol válogatott is az utunkba kerülhet.