„Korán érkezett a tél” című cikket olvashatjuk a címlapon.

A Szlovák Vöröskereszt területi szervezete november 10-én adta át a Janský-érmeket az Üzleti és tájékoztatási központban. A díjazottak összesen 860 liter vért adtak, amivel 5733 emberi életet mentettek meg.

A Municipal Real Estate DS Kft. értesíti a családi házas övezetben élőket, hogy idén utolsó alkalommal november 28–30. között szállítják el a kerti zöldhulladékot, a megszokott hétfő, keddi, szerdai leosztásban.

Interjú dr. Hájos Zoltán polgármesterrel, akit a közvilágítások fejlesztéséről kérdeztek.

Dunaszerdahely városa és a társszervezők a 2016-os városi Csaplár Benedek Emlékév állomásaként október 27-én, településünk első írásos említésének 760. évfordulójára is emlékezve, Csaplár Benedek emléknapot tartottak.

A Dunaág Néptáncműhely csoportjai – Aprók, Ágacska, Dunaág, Zerda Kamara és az egykori Dunaág Kamara Néptánccsoport – ünnepelték meg 20 éves fennállásukat november 5-én a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében.

A közelmúltban tarolt Ogarral, a német juhásszal a nemzetközi kutyaversenyen, melyet városunkban és a környező településeken rendeztek, de nem ez volt az első nagy sikere. Interjú Csicsay Csabával, a városi rendőrség munkatársával.

1956 Lengyelország– Magyarország. Történelem és emlékezet címmel nyílt kültéri kiállítás a Nemzeti Emlékezet Bizottsága (NEB), Dunaszerdahely Városa, a Pozsonyi Lengyel Intézet és a Balassi Intézet, valamint a Pozsonyi Magyar Intézet közös szervezésében a városháza melletti szobornál november 6-án.

Jubileumi műsorral ünnepelték a Pántlika mozgalom elmúlt negyven évét november 4-én a Művészeti Alapiskolában.

Már javában zajlik a 2016/17-es színházi évad a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban – ennek ellenére még mindig lehet, sőt érdemes is bérletet váltani az előttünk álló előadásokra.

November 9-én az Oktatási és Ifjúsági Szakbizottság mellett működő Városi Ifjúsági Parlament diákpolgármestert választott.

Képgaléria a Márton-napi vigalomról a 11. oldalon.

Dunaszerdahely Város felhívást tesz közzé az Év

Sportolója díjra vonatkozó javaslattételi lehetőségre.

Október végén elkezdődtek a küzdelmek a sakk extraligában.

A dunaszerdahelyi Gaál Attila lett a szlovák szabadfogású kadet birkózóválogatott edzője.

Programajánló a 15. oldalon.

A Dunaszerdahelyi Városi Hivatal illetékes osztálya felhívja azon dunaszerdahelyi állandó lakhelyű adóköteles személyek figyelmét, akik legkésőbb november 30-ig teljes összegben nem fizetik be a helyi adókat és a szemétilletéket, hogy Hűségkártyájuk a 2017-es évre érvényét veszti.

November elejétől az Európai Unió által támogatott program keretében élelmiszer és higiéniai segélycsomagokat osztanak a rászorulóknak.