Illusztráció (fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna Liga 30. fordulójában az Aranyosmarót otthonában győztek 2:1 arányban a DAC focistái. Ezzel újabb fantasztikus eredményt értek el a sárga-kékek. A győzelem azt is jelenti, hogy sorozatban ötödik mérkőzésén győzött a DAC, és már 14 mérkőzés óta nem talált legyőzőre!

Két veszélyes helyzettel kezdett az Aranyosmarót, az 5. és 8. percben. Egyébként az első fél óra kevés helyzetet hozott, többnyire a két tizenhatos közt folyt a játék. A 33. percben hatalmas lehetőséghez jutott a hazai csapat, Válovčan került Slávik elé, lövését a DAC kapusa védeni tudta, a kipattanót Ewerton küldte az üres kapura, de Kocsis a gólvonalon menteni tudott.  Három perccel később Orávik találta telibe a bal kapufát. A 38. percben vezetést szerzett a ViOn, Pintér egy kipattanó labdát értékesített – 1:0. A 41. percben egyenlíthetett volna a DAC, Aluku közelről Kováč kapust találta el. A 43. percben kettőre nőhetett volna a hazai előny, ám Chren baloldali beadását Ewerton az üres kapu mellé rúgta.

Kemény futballal folytatódott a második játékrész, többnyire továbbra is a két tizenhatos között. Az 58. percben Kapor és Pačinda fejelt össze, ami után a hazai hátvédet cserélni kellett. A 65. percben Válovčan került Slávik elé, labdája a kapust átemelve a hosszú sarok mellé szállt. A 70. percben egy bemutatkozásra is sor került, először lépett pályára DAC mezben Mervó Bence. A 78. percben Orávik jobb oldalról nem találta el a DAC kapuját. A 83. percben egyenlített a DAC, egy beadás után Brašeň lövése talált utat a kapuba – 1:1. Nem kellett sokáig várni a sárga-kékek második találatára sem, egy baloldali beadás után Pačinda fejelt a hálóba – 1:2.

A lefújásig már gól nem esett, sorozatban ötödik alkalommal győzött a DAC, amely új rekord a klub történetében, hiszen legutóbb 1986-ban tudott utoljára sorozatban négy mérkőzést nyerni. A sárga-kékek 14 mérkőzés óta nem találtak legyőzőre, amely szintén új rekord a csapat számára.

ViOn Aranyosmarót – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1:2 (1:0)

Gólszerzők: Pintér (38.) ill. Brašeň (83.), Pačinda (88.)

Sárga lapok: Mateus, Pastva, Válovčan – Huk, Davis

ViOn: Kováč – Machuča, Pintér, Kapor (Kostadinov, 59.), Chren – Pastva, Bariš – Orávik, Mateus, Ewerton (Guilavogui, 64.) – Válovčan

FC DAC: Slávik – Živkovič, Kocsis (Michalík, 46.), Huk, Davis – Ljubičič – Vida (Brašeň, 64.), Ľupták, Aluku (Mervó, 70.), Pačinda – Šafranko