Fotó: Őry Tibor

Úgy látszik, hogy amióta a somorjai STK megízlelte a sikert, azóta nem tud veszíteni. Győzelmet győzelemre halmoz, hiszen pénteken immár sorozatban ötödször nyertek a csallóközi kék-fehérek: most éppen a kassai Lokomotív volt az „áldozat”.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, már félórai játék után két góllal vezettek. Az első gólt Záhumenský Timotej passzából Marlon szerezte, majd a már szinte somorjaiként számon tartott Mezovský Ľubomír – aki lassan tíz éve Somorján játszik – remek akciója után Peu talált hálóba, megszerezve ezzel csapata második, illetve saját 22. gólját. Nulla-kettőnél a jelek szerint picit elbízhatták magukat a vendégek, mire a hazaiak két perc alatt kiegyenlítettek. Ahelyett, hogy a csallóköziek kétgólos előnnyel vonultak volna szünetre, a 2:2-vel a kassaiak kerültek lélektani fölénybe.

De a somorjai csapatot nem olyan fából faragták, hogy könnyen feladja, hiszen felocsúdtak a sokkból, s a második félidő már kiegyenlítettebb volt. Sokáig úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a végeredmény, az utolsó percekben viszont Peu akciója után Leonel megszerezte a győztes gólt a vendégeknek: 2-3.

Volt nagy az öröm, hiszen az STK fantasztikus sorozatot produkált: az utolsó öt fordulóban a maximális 15 pontot szerezték meg, melynek köszönhetően péntek óta a bajnokság második helyén állnak. Sok idő viszont nincs a pihenésre, mert szerdán ismét pályára lép a somorjai csapat, mégpedig az első helyezett, a VSS Kassa ellen. Egy biztos: jó meccsnek ígérkezik a szerdai.

Lokomotív Kassa – STK Somorja 2:3 (2:2)
Góllövők: 44. Cicman, 45. Zajac – 21. Marlon, 30. Peu, 88. Leonel
Sárga: Cicman, Hloušek – Záhumenský, Luquinhas, Poser
Játékvezető: Ochotnický
Nézőszám: 300

STK Somorja: Poser – Marić-Bjekić, Horváth, Pončák, Ágh – Králik, Marlon – Mezovský (56. Leonel), Luquinhas, Záhumenský (74. Levi) – Peu (90. Krištan)