(Fotó: Micsuda András)

Füleken a Városnapok és XXVII. Palóc Napok alkalmából 2017 augusztus idusán, a képviselő-testület ünnepi ülésén ismét díjazzák az arra érdemeseket. A díjakról a testület dönt, a beérkezett javaslatok alapján. Kérik a polgárokat, hogy június 12-ig nyújtsák be a javaslataikat.

Tavaly, a város első írásos említésének 770. évfordulóján a Városdíjat a katolikus templom restaurációs munkálatainak levezényléséért Marek Sabatula, vagyis Stanislav páter és Visnyai Attila, az FTC elnöke kapta, a klub elmúlt évekbeli kiemelkedő teljesítményéért. A polgármesteri elismeréseket Szajkó Ferenc, a helyi erőemelő klub vezetője, Mizser Attila költő, az Irodalmi Szemle főszerkesztője, Laboda Róbert költő, tanár, a slam poetry jeles képviselője, Vass Blanka fitneszversenyző és Eibner Tamás rendező vehette át.

Ahogy Agócs Attila polgármester portálunknak elmondta, „Fülek a gyár, a sár és a vár városa, s nagyon fontosnak tartják, hogy értékeljék mindazok munkáját, akik az elmúlt években-évtizedekben a városon belül, akár a messze távolban élve sokat tett a városért”.

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is a következő városi díjak átadását tervezik:

  1. Fülek Tiszteletbeli Polgára – ezt olyan személyeknek ítélhető oda, akik jelentős mértékben járultak hozzá a város fejlődéséhez és gyarapításához, érdekeinek védelméhez és a jó hírnevének terjesztéséhez idehaza és külföldön, vagy akik kimagasló alkotói teljesítményeikkel gazdagították az emberi civilizációt.
  2. Fülek Város Díja – olyan személyeknek ítélhető oda, akik kimagasló eredményeket értek el a tudomány, a technika, a művészet, az újságírás és a társadalmi munka területén, vagy olyan személyeknek, akik kiemelkedően hozzájárultak a város gazdasági és kulturális fejlődéséhez, népszerűsítették városunkat itthon és külföldön egyaránt, illetve olyan személyeknek, akik az életmentés vagy a város és lakosai vagyonának védelmében szereztek érdemeket).
  3. Fülek Város Polgármesterének Díja – ezt a város polgármestere ítéli oda a város azon polgárainak, akik sikeresen és érdemlegesen tevékenykedtek városunkért).

A szervezetek és a város polgárai javaslataikat és azok indoklását írásban adhatják le, mégpedig az első két díjra. A javaslatokat postai úton várják a Városháza címére: Radničná 25, 986 01 Fiľakovo, vagy személyesen a Városháza iktatójában június 12-ig. A javaslatok alapján a képviselő-testület júniusi ülésén dönti el, ki kapja meg a fent említett első két díjat, míg a polgármesteri díj odaítéléséről a város polgármestere dönt.