Fotó: stcsalgotarjan.hu

Bár a rimaszombatiak montenegrói gólvágója, Vujosevics három gólt is lőtt Újbányán, ez mindössze egy pontot hozott a konyhára az MŠK csapatának. Még rosszabbul jártak a losonciak és a fülekiek, akik pontot sem szereztek, ahogy az ipolynyékiek is kikaptak hazai pályán. A tornaljaiaknak is csak döntetlenre futotta hazai pályán, egyedül az ajnácskőiek és az óváriak birkóztak meg az esélyesség terhével, s legyőzték a rimakokavai, illetve a lubényi gárdát, a felediek idegenben, a ragyolciak odahaza kaptak ki.

A III. ligában mindhárom csapatunk (Rimaszombat, Fülek, Losonc) idegenben szerepelt, s közülük csak a rimaszombatiak szereztek pontot egy ugyancsak küzdelmes mérkőzésen Újbányán, a fülekiek a két éve még II. ligás vágtapolcaiaktól, míg a losonciak a tavalyi bajnok, de a feljutással nem élő liptóújváriak otthonában kaptak ki.

A rimaszombati MŠK –Prošovský–Zvara, Botos (51. Jass), Morháč, Ľupták–Uličný, Kalmár, Vujosevics, Petrán–Wurczell, Lovyniuk – a táblázat első helyéről vágott neki a 3. forduló mérkőzésének, s Vujosevics jóvoltából a 25. percben már 2:0 arányban vezetett. De a hazaiak nem adták fel, s a félidő végére elfogyott Bari Jenő legénységének az előnye. Sőt, az 50. percben már a hazaiaknál volt az előny, de kilenc perc múlva Vujosevics harmadszor is bevette Pavol kapuját, s mivel több gól már nem esett, a felek megosztoztak a pontokon. A batyiaknak ez már a második 3:3-as mérkőzése az idén, az első fordulóban odahaza a turócszentmártoniakkal osztoztak hat gól mellett a pontokon.

A fülekeiek – Kostics–Zsivics, Mazur, Rubint (82. Fajd), Gáspár (46. Ibos)–Kasza, Bari (78. Dedinský), Ogaraku, Borowski–Juhász, Drozd – a két éve még II. ligás vágtapolcaiakhoz utaztak, s bár a hazaiak jutottak az első félidő derekán vezetéshez, Ibos Dominik révén a fülekiek a második félidő elején egyenlítettek. Húsz perccel később viszont ismét a hazaiak szerezték meg a vezetést, amelyre Piszár József legénységének már nem volt válasza. A losonciak – Tojagics–Cvetkovics, Cseri, Kovanics, Vilhan–Hirjak (88. Tannhauser), Kamendy (77. Hodási), Havrila (88. Lamocký), Visics–Kelemen, Kováč (46. Savics) – a tavalyi bajnok liptóújváriaknál vendégeskedtek, s Stanislav jóvoltából a hazaiak a 15. percben már 2:0 arányban vezettek. Vízkeleti János együttese Kováč révén szépített, de a félidő zárásaként Stašáknak köszönhetően újra két gólra nőtt a hazaiak előnye. Mivel a második félidőben a mérkőzés állása már nem változott, így maradt a 3:1-es eredmény.

Az elkövetkező egy hét során két fordulóra is sor kerül, augusztus 26-án és 27-én a 4. forduló mérkőzéseit rendezik 16 órai kezdettel. A rimaszombatiak szombaton a námesztóiakat (Námestovo), míg a fülekiek vasárnap a kálnói csapatot fogadják. A losonciak szombaton a turócszentmártoniakhoz utaznak.

Augusztus 29-én, kedden az előrehozott 6. forduló mérkőzéseire kerül sor 16.30 órától, a rimaszombatiak a vágtapolcaiakat, míg a fülekiek a liptóújváriakat (Liptovský Hrádok) fogadják, a losonciak ismét vendégségbe utaznak, mégpedig a zsarnócaiakhoz (Žarnovica).

***

A IV. ligában a tornaljaiak a poltáriakat fogadták, s a mérkőzés bizonyította, nem véletlenül áll a két csapat a dobogón. A tornaljaiak – Juhász R. (68. Völgyi)–Gazda, Molnár, Drnaj, Pipíška–Farkas (87. Zsíros), Betík, Duczman D., Juhász Cs.–Duczman T., Jankóšik (76. Nyíri) – villámrajtot vettek, a 3. percben megszerezték a vezetést Farkas Géza jóvoltából, de a 28. percben már 1:1 állt az eredményjelző táblán. Farkas a félidő utolsó másodperceiben ismét vezetést szerzett a hazaiaknak, de a 68. percben a poltáriak megint kiegyenlítettek, s mivel több gól már nem esett, a két csapat megosztozott a pontokon.

A döntetlen ellenére maradtak a dobogón, de mivel az újonc tiszolciak magabiztosan győztek az észak-gömöri rangadón 4:1 arányban a nagyrőceiek ellen, a hátrányuk két pontra nőtt. Az ipolynyékiek – Geregai–Libics, Zachar (69. Skabella), Pančík, Zoller–Rácz, Kiss, Nemčok (66. Brezovský), Antal (88. Nagy)–Szilágyi, Pobori – viszont ott folytatták, ahol Poltáron abbahagyták, s bár ezúttal nem kaptak kilencet, s hiába szerezte meg számukra a vezetést Zoller Dávid már a 4. percben, a rakolci (Rakytovce) Kapusta kétszer is bevette Geregai hálóját, így az ipolynyékiek három forduló után csak a 10. helyen szerénykednek.

Augusztus 27-én, vasárnap az ipolynyékiek a tornaljaiakat fogadják.

***

Az V. liga harmadik fordulójában az ajnácskőiek a rimakokavaiakat fogadták, s három perc alatt lerendezték őket Stavina és a tavalyi gólkirály, Kovács találataival. Bár bőven akadtak még helyzeteik, azokat rendre kihagyták, így maradt a 2:0. Az ajnácskőiek még gólt sem kaptak az eddigi három mérkőzésükön. A ragyolciak a csábiakat fogadták, s a vendégcsapat Péter góljával szerezte meg a vezetést az első félidő derekán. A hazaiak Bodor révén az 50. percben kiegyenlítettek, de egy perc múlva már ismét a vendégeknél volt az előny, miután Balga is bevette Rácz kapuját. Pár perccel később Péter megszerezte második gólját, sőt Mudroň is csatlakozott hozzá, így a vendégek sima, 4:1-es győzelmet arattak. Az óváriak az újonc lubényiekhez látogattak, akik már a negyedik percben vezettek, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, s bár az első félidőt még kihúzták kapott gól nélkül, a második félidőben az óváriak sorra lőtték a góljaiakat (Golian és Fehér 2-2, Csányi), s még az is belefért, hogy Golian kihagyjon egy büntetőt. A felediek Málnapatakon (Málinec) próbáltak szerencsét, s bár kétszer is ki tudtak egyenlíteni Bodnár és Lipták találataival, az utolsó tíz perc a hazaiaké volt, így ha nehezen is, de 4:2-re győztek.
A 4. fordulóban augusztus 27-én, vasárnap a csábiak az óváriakat, a ragyolciak az ajnácskőieket, míg a felediek az alsósztregovaiakat fogadják.

***

Az NB3-as salgótarjáni STC Budapestre, az MTK fakócsapatához látogatott, s a csepeli stadionban lejátszott mérkőzésen Zoran Kuntic csapata – Lékai–Sulcz, Banjac, Híves, Gál–Kovács L., Spitzmüller, Bogáti (45. Takács P.), Lupták (75. Gábor Lukács J.), Oláh L.– Pataki (75. Zsivóczky) – nem sok vizet zavart és 3:0 arányú vereséget szenvedett. Nem játszottunk jól, mi követtük el az első nagyobb hibát, a fiatal technikailag képzett játékosok pedig megbüntettek minket. Ezután nekünk is volt két-három helyzetünk, de nem tudtunk gólt rúgni. A második félidőben már kontrákra játszott az MTK, egy tizenegyesből és egy szabadrúgásból pedig elérték a második és harmadik találatukat, jogosan nyertek – nyilatkozta a mérkőzés után Kuntic, a vendégek mestere.
Javításra már szombaton lehetőség nyílik, amikor az STC hazai pályán a jászberényieket fogadja.
, fotó: stcsalgotarjan.hu