A lelátó is szárnyal (Fotó: Hideghéty A./Felvidék.ma)

A Fortuna Liga rájátszásának első fordulójában a DAC hazai pályán három nulla arányban legyőzte a Rózsahegy csapatát.

Az utolsó szakaszához érkezett a szlovák bajnokság. A rájátszásban a felsőházba tartozó hat csapat a bajnoki címért és az európai szereplésért méri össze az erejét. A DAC kedvező szériát tudhat maga mögött, hiszen kilenc bajnoki mérkőzés óta nem talált legyőzőre, így a harmadik helyről várja a rájátszást, amelynek nyitómérkőzését a Rózsahegy ellen vívta.

Nagy várakozás előzte meg a kezdő sípszót, mert a rózsahegyiek ellen a hazai pálya eddig nem hozott szerencsét. Két döntetlen volt a mérleg.

A tavasziasra fordult időjárás azonban meghozta Rossi fiainak a játékkedvét és hatalmas elszántsággal rögtön letámadták Macík kapuját, nem is eredménytelenül. Roland Černák megszerezte a vezetést. DAC-Rózsahegy 1:0. A játék a megkezdett lendületben folytatódott. A Rózsahegy a támadó szellemű futballban partner volt. Ljubičić helyett Pačinda viselte a csapatkapitányi szalagot, ugyanis Ljubičić kényszerpihenőjét töltötte a begyűjtött sárga lapok miatt. A magyar játékosokat Kalmár képviselte a játéktéren. A kispadon Mervó, Vida és Kontár várt a lehetőségre.

Néhány könnyelműségből elkövetett hiba megemelte Marco Rossi és a szurkolók adrenalinszintjét, ám rendszerint sikerült korrigálni. Érdekes színfolt volt a mérkőzésen Branislav Ľupták, aki 2015-17 között még sárga-kék mezben játszott, ám most az ellenfél csapatát erősítette.

Lupták volt DAC játékos és Davis (Fotó: Hideghéthy A./Felvidék.ma)

A játékidő vége felé Kalmár remek helyzetbe hozta magát, ám a kapusba lőtte a labdát. Ezután felbolydult a stadion és a mérkőzés rendje is felborult. A házi gólkirály, Pačinda a tizenhatos vonalánál át akarta emelni a kapujából kinn álló Macíkot, aki a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához, így piros lapot kapott. Kiállításával a DAC emberelőnybe került. Percekig állt a játék. A folytatásban a szabálytalanság miatt megítélt pontrúgás gyengére sikerült, majd a szögletből felépített helyzetből akár gól is születhetett volna.

A második félidőben a jó formában focizó Kalmár gyors iramban tört a kapura, eljutott a tizenhatos vonalig, ahol meglökték, de a szemfüles, csatárpozícióban játszó Pačinda a csorgó labdát összeszedte és a kapuba lőtte. DAC-Rózsahegy 2:0. Zúgott a MOL Aréna, a B-közép skandálta Eric nevét, vastapssal köszönték meg a nézők az eredményt. Látványos volt a játék. A hazaiak hosszú passzokkal, méghozzá két–három átadással jutottak át  a pályán.

Az 5111 szurkoló pedig hangosan, teljes szívvel énekelte a megszokott rigmusokat, még inkább biztatva a csapatuk és a szívük sárga–kékjeit. Az emberelőnyt kihasználva a DAC megerősítette vezetését. Egy támadással Kalmár ívelte az ötméteresen belül felugró Šatka fejére a labdát, aki nem hibázta el. Góljával a DAC már három találattal vezetett. DAC- Rózsahegy 3:0.

Azután magyarázza, hogy a feje nem a keze volt (Fotó: Hideghéthy A./Felvidék.ma)

Adódtak a hátralévő percekben még helyzetek, ezek azonban nem végződtek góllal. Összességében szép és eredményes játékkal győzött a DAC, megérdemelték a három pontot. A lefújás előtti percekben a közönség állva tapsolt és énekelt, hitte, hogy ez a tavaszi nap a varázslat kezdete.

A második fordulót a csapat idegenben, az örök rivális Slovannal játssza, március 18-án 15 óra 20 perckor.