Ajnácskő–Ragyolc mérkőzés (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

A hétvége rangadóját az V. ligás Ajnácskő otthonában játszották, ahol a télen az egykori gólkirály, Rapi Zsolttal megerősödött ragyolci csapat vendégeskedett a télen ugyancsak csatárral erősödött váralattiaknál. A III. ligás rimaszombatiak előbb hatalmas meglepetésre kikaptak az eddig nyeretlen, tökutolsó gyetvaiak otthonában, majd Námesztón győztek.

A III. ligában nem minden az elképzeléseik szerint alakult a régió csapatai számára. A listavezető losonciak hazai pályán 3:1 arányban kaptak ki a középmezőnybe tartozó turócszentmártoniaktól, pedig a 25. percben tizenegyesből Vilhan még a losonciaknak szerezte meg a vezetést.

A fülekiek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, L. Knyiezsevics, Husaník–Urbancsok, Karásek, S. Knyiezsevics /80. Juhász/, Lazsík /55. Rubint/–Strniša, Püspöky /69. Fajd/) a kálnóiak otthonában hagyták a pontokat (2:1), míg a hazaiaknál Vančo a második félidőben kétszer is betalált, addig a vendégek csak a két Knyiezsevics mintaszerű akciója után tudták bevenni a kálnóiak kapuját, így nem tudtak közelebb kerülni a vágtapolcaiakhoz. Ősszel pontot sem szereztek a gyetvaiak, s bár télen több szerb játékossal is erősítettek, ennek ellenére a vendégek számítottak a mérkőzés abszolút esélyesének. Ráadásul, ha komolyan gondolják Bari Jenő védencei a feljutást, akkor nem is volt más lehetőségük, mint győzni. Nos, a teljesen esélytelen hazaiak felrúgták a papírformát, és 2:0 arányban legyőzték a batyiakat.

Vasárnap Námesztó következett, és az MŠK (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Fajcik, Ľupták– Jass, Petrán, Jankovics, Lovnjuk–Vargic, Vasilko) gyenge játék után, de Jass 52. percben szerzett góljával begyűjtötte a három pontot. A bajnokságot jelenleg 40 ponttal a 18 mérkőzést abszolváló besztercebányaiak vezetik a 38 pontos losonciak (17 mérkőzés) és a 36 pontos (19 mérkőzés) rimaszombatiak előtt.

A 20. fordulóban április 21-én, szombaton 16.00 órától a rimaszombatiak a liptóselmecieket, míg a fülekiek másnap a listavezető besztercebányaiakat fogadják. A losonciak vasárnap a krasznóiak (Krásno nad Kysucou) otthonába látogatnak.

***

A IV. ligában a tornaljaiak az ipolynyékieket fogadták 200 néző előtt. Előzőleg mindkét csapat a poltáriakkal találkozott, a tornaljaiak idegenben 3:3 arányú döntetlent játszottak, míg pótolt mérkőzésen az ipolynyékiek odahaza 1:0 arányban győztek.

Tornalján a vendégek védekezésre rendezkedtek be, s ez majdnem be is jött nekik, mindössze a 40. percben kapituláltak, amikor Farkas vette be Geregai kapuját. Ez a találat el is döntötte a mérkőzést, a három pont Tornalján maradt, ők ezzel feljöttek a 8. helyre. A tótgyarmatiak viszont Berec két illetve Havrila góljával 38 perc alatt elintézték a besztercebányai Marek Hamšík Futballiskola csapatát, igy két ponttal lemaradva továbbra is a listavezető Medzibrod nyomában lihegnek.

A 18. fordulóban a tornaljaiak már szombaton összecsapnak a rakolciak (Rakytovce) otthonában, míg másnap az ipolynyékiek a listavezető Medzibrod csapatát fogadják, a tótgyarmatiak pedig az utolsó helyezett nagykürtösiek otthonába látogatnak.

***

Az V. ligában az ősszel nagyon gyengén szereplő, de az egykori gólkirállyal, Rapi Zsolttal megerősödött, s a tavaszt ugyancsak jól kezdő ragyolciak ahhoz az Ajnácskő csapatához látogattak, amely a tavalyi gólkirály Kovács Róbert mellé a felediek gólerős csatárát, Múčik Zsoltot szerződtette, s ott van még a csapatban a szintén gólérzékeny Illés Ronald is.

A remek időben lebonyolított mérkőzésre kilátogató mintegy 200 néző góldús mérkőzésre számíthatott, s nem is csalódott, hiszen biztos hazai győzelem mellett hét gólt láthatott. A hazaiak kezdték a gólgyártást a 17. percben az új szerzemény, Múčik jól eltalált lövésével, majd Illés folytatta a sorozatot. A vendégek Felső révén tizenegyesből szépítettek, de a félidő végén Ruszó Béla szabadrúgásból növelte a hazaiak előnyét.

A második félidőben a hazaiak négy perc alatt dűlőre vitték a dolgot, előbb Illés, majd Kovács is bevette az eléggé indiszponált Rácz kapuját, de a gólgyártás terén a végső szó a vendégeké volt, a csereként beálló Horváth talált Varga hálójába. A hazaiak ezzel öt ponttal lemaradva a listavezető Pribelcétől feljöttek a harmadik helyre, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. Április 18-án, szerdán 17.00 órától a feledieket fogadják elmaradt mérkőzésen, míg április 22-én, vasárnap a csábiak otthonába látogatnak.

A csábiak vasárnap az óváriakhoz látogattak, s mivel Mudroň két találatával meg tudták fordítani a számukra kedvezőtlen állást (az óváriak Máč góljával a 12. percben szereztek vezetést), pontszámban beérték a most legyőzött hazai csapatot. A felediek a pont nélkül álló, de a bajnokságot még nem feladó alsósztregovaiakhoz látogattak, s Zibrin két illetve Lipták találatával 3:0 arányban győztek, így a 7. helyen állnak.

A 18. fordulóban vasárnap a felediek a bozitaiakat, a ragyolciak pedig a málnapatakiakat fogadják, míg az óváriak a losonctamásiak otthonába látogatnak.