Kapuratörés (Fotó: Hideghéty/Felvidék.ma)

Dunaszerdahelyen a MOL Arénában húsvétvasárnap 7 200 néző előtt győzte le a DAC a szlovák bajnokságot vezető Nagyszombat csapatát.

A rájátszás harmadik fordulójában a harmadik helyről a három pont megszerzése volt a cél.

A DAC húsvétvasárnap a szlovák sajtó nagy érdeklődése mellett az otthonában fogadta a bajnokságot 54 ponttal vezető Nagyszombat csapatát. Nem csak a sajtó munkatársai készültek, a rendőri biztosítás is fokozott mértékű volt. A MOL Arénát övező utcákat lezárták, a nagyszombati szurkolókat a régi lelátó előtt várták, amelyet kordonokkal kerítettek el és kutyákkal őriztek. A belépés előtt a biztonsági emberek a jegyekkel érkező hazai szurkolókat is alaposan ellenőrizték.

Piros, fehér, zöld (Fotó: Hideghéty/Felvidék.ma)

Az időjárás nem kedvezett a sportkedvelő közönségnek, hideg, erős szél fújt, ami nem segítette a hazai csapatot sem. Pedig minden segítségre szükségük volt, hiszen legutoljára a bajnoki fordulóban 2015. július 26-án tudták legyőzni a piros-feketéket. A B-közép nagy lendülettel kezdte a buzdítást. A Nélküled és a Himnusz hangjait a nagyszombati szurkolók hangos füttykoncerttel kísérték. A pályán és a nézőtéren egyaránt mindenkire szükség volt, hogy tartani tudják a lépést az ellenféllel ‒ hangban és játékban.

Sárga-kékben Blackman hasznossá téve magát indította a félidőt. Záhumenský jellemzően agresszíven védekezett, amire szükség is volt. A feszültség érezhető volt, amit kisebb szabálytalanságok is jeleztek. A dunaszerdahelyi csapat nekifeszült ellenfelének, szép összjátékkal jutott el a kapuig. Rossi több alkalommal tapsolta meg játékosai teljesítményét.

Kicsi kakaskodás (Fotó: Hideghéty/Felvidék.ma)

A Nagyszombat a 24. percben bő húsz méterről szabadrúgáshoz jutott, Huk azonban kifejelte a kapura irányuló lövést. A hazaiak három átadással szelték át a pályát, Kalmár meg is találta Pačindát a 28. percben a tizenhatos vonal közepén, ám az ellene elkövetett szabálytalanságot a bíró nem fújta le. El kell ismerni, a Spartak nem véletlenül vezeti a bajnokságot, játékosai egy pillanatra sem álltak meg. Diktálták a mérkőzés iramát, rengeteget futottak, minden labdáért harcoltak. Egy ilyen labdalopással indultak meg a 33. percben, zavart keltve a dunaszerdahelyi védelemben, s nem Macejen múlott, hogy nem szerezték meg a vezetést. Huk mentette meg az eredményt. Davis és Kalmár összjátéka még hagy maga után némi kívánnivalót. Zsolti lemaradt a beadásról, pedig szép helyzet lehetett volna. A 40. percben Pačinda kiszorított helyzetből a partvonal mellől próbált kapura lőni, de a kapus a helyén volt. A Spartak az utolsó percekben beszorult, több helyzetből gólt is szerezhetett volna a DAC. A feszültséget a piros-feketék nem tűrték jól. A szurkolóik lelátója előtt a sárga-kékekkel kakaskodtak. Az indulatokat nem volt könnyű a játékvezetőnek lecsillapítani. Két sárga lap lett az eredmény. Az első félidő nem hozott találatot. DAC – Nagyszombat 0:0.

S ha már gól, akkor öröm (Fotó: Hideghéty/Felvidék.ma)

A második játékrész első perceiben keményen támadott a Spartak. A végigjátszott helyzetekben fel tudott szabadítani a Dunaszerdahely. Közben Čmelíkkel szemben a pálya közepén Tóth követett el szabálytalanságot, ez először nem tűnt veszélyesnek, ám a játék percekig állt, hordágyat vittek be, majd mentősök futottak be a pályára segíteni. Az újonc Bayo kényszercserével állt be a helyére. Zúgott a „mindent bele!”, szemben pedig a szlovák himnuszt énekelték a nagyszombatiak. Zengett a MOL Aréna. A játékosok sorozatosan rúgták egymást. Ezekben a percekben bizony nem a sportról szólt a mérkőzés, miközben a játékidőből harminc perc volt még hátra. A játékot engedélyező sípszó után Kalmárról előnyszabályt kapott a DAC, és a tovább engedett játékból átpasszolt labdát a frissen beállt Bayo a 60. percben a hálóba vágta. DAC – Nagyszombat 1:0.

Az álom kezdett valóra válni, ám a kedélyek továbbra sem csillapodtak. Ezt a játékvezető ítéletei sem segítették. Pačindát a tizenhatoson belül rúgták fel, ám a bíró nem így látta. Sorozatosan támadta a DAC a Spartak kapuját. A szabálytalanságok azonban folytatódtak. Pačinda pontrúgása húsz méterről szépen átívelte a sorfalat, de kicsivel mellément. Jöttek a szabálytalanságok, a sérülések, sárga lapok, cserék, múltak a percek. Egy-egy szép megmozdulást mutatott Koštrna a védelemben, Pačinda a támadásban. Az utolsó tíz perchez érkezve az újonc Bayo ismét helyzetbe került, de lesodródott a labdáról. Ezután Kalmár szöglete oldalhálót ért. Peregtek a másodpercek. Pačinda nevét zengte a stadion, akinek a helyére Vida állt be. Az álom valóra válik? Énekelt a több 7000 hazai szurkoló. Ám nyolc perc hosszabbítás várt még kedvenceikre. Repültek a sárga lapok, az indulatok még hevesebbek lettek. Macej azonban hidegvérrel védte kapuját, amire szükség is volt, így maradt a vezetés a dunaszerdahelyieké. DAC – Nagyszombat 1:0.

Végeredmény (Fotó: Hideghéty/Felvidék.ma)

Húsvétvasárnap ünnepelték a szurkolók a csapatot, megköszönve, hogy közel három év után legyőzték a nagyszombatiak csapatát.

Csapatösszeállítás:

DAC: Macej ‒ Záhumenský, Huk, Koštrna ‒ Blackman, Davis, Simon, Kalmár, Herc (74. Divković) ‒ Čmelík (55. Bayo), Pačinda (88. Vida).

Nagyszombat: Chudý ‒ Čivić, Godál, Tóth, Kadlec ‒ Pehlivan (70. Yilmaz), Greššák, Chanturishvili, Sloboda ‒ Pekár (62. Egho), Ofosu (80. Brigant).