(Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

Nem akármilyen izgalmakat élhettek át a füleki szurkolók, akik az utolsó pillanatig várhattak a kedvenceik győztes találatára, amely végül tizenegyesből esett. Döntetlent hozott a losonciak és rimaszombatiak rangadója, s tovább folytatódik az őrült hajsza a bajnoki címért az ötödik ligában.

Csak a győzelem adhatott reményt a fülekieknek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, L. Knyiezsevics, Rubint–Fajd /61. Karásek/, Urbancsok /89. Tóth/, S. Knyiezsevics, Lazsík /68. Juhász/–Strniša, Püspöky) a bennmaradásra, és a mintegy 500 néző űzte-hajtotta a csapatát a turócszentmártoniak elleni mérkőzésen. A 9. percben ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést, s bár a hazaiak több játékvezetői döntést is megkérdőjeleztek, a 32. perc meghozta a várva várt egyenlítést, Püspöky vette be Hažer kapuját. A második félidőben a hazaiak fokozták a nyomást, az 50. perctől emberelőnyben is játszottak, de a győztes gólra az utolsó percig kellett várni, és Belko játékvezető kezezés miatt tizenegyest ítélt a hazaiaknak, amelyet L. Knyiezsevics értékesített.

Fülekre a rimaszombatiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Fajčík /46. Jass/, Ľupták–Uličný (64. Kocsijasevics/, Kalmár, Petrán, Jankovics–Vargic, Vasilko) látogattak, s a két csalódott csapat találkozóján (a rimaszombatiak célja eleve a feljutás volt, míg a losonciak (Grujicsics–Vilhan, Bíreš, Pipíška, Schvantner–Szavics, Visics, Pavlovics /86. Ilics/, Tannhauser–Kulich, Kováč) az ősszel még vezették a tabellát) végül 1:1-es döntetlen született. A 16. percben a hazaiaknak Visics szerezte meg a vezetést, amelyet a második félidő 31. percében Ľupták egalizált. A táblázatot a besztercebányaiak vezetik 60 ponttal, őket a rimaszombatiak követik 49 ponttal, a losonciak 45 ponttal a negyedik helyen várják a folytatást, míg a fülekiek továbbra is a 14. helyen szerénykednek 26 ponttal.

Rimaszombati hír, hogy az előzetes várakozásokkal ellentétben mégsem tárgyalt ma a testület a miskolciakkal tervezett szerződésről, ugyanis annak előkészítetlensége miatt a városatyák levették azt a napirendről. Rigó László alpolgármester szerint teljesen bizonytalan, megvalósul-e egyáltalán az együttműködés, a DVTK egy fordulóval a zárás előtt az utolsó helyen áll az NB1-ben, és a záró találkozón a már bajnok Videotont fogadja.

A héten két forduló vár a III. liga résztvevőire, május 30-án, szerdán 16.30 órától az előrehozott 30., utolsó forduló mérkőzéseit rendezik meg, míg június másodikán, szombaton 17.00 órától a 26. fordulóra kerül sor. A rimaszombatiak mindkét alkalommal idehaza játszanak, szerdán a Csaca, szombaton a Karásznó (Krásno nad Kysucou) csapatát fogadják. Szerdán 17.30 órától a losonciak Vágtapolcán, míg a fülekiek a táblázaton mögöttük álló újbányaiak otthonában mérkőznek. Harmadikán, vasárnap a losonciak a gyetvaiak, a fülekiek a veszeleiek (Oravské Veselé) otthonában folytatják a pontvadászatot.

***

A IV. ligában ezúttal sem volt okunk sok örömre, a tornaljaiak kiütéses, 5:0 arányú vereséget szenvedtek Tótgyarmaton, és pont nélkül távoztak az ipolynyékiek is Feketebalogról. A tornaljaiak egészen a 43. percig egálban voltak, akkor viszont egy perc alatt két gólt is kaptak, s a második félidőre teljesen összeomlottak. S ha Karius-szal ellentétben Juhász nem véd olyan jól a vendégeknél, akkor…

A tótgyarmatiak győzelmükkel pontszámban beérték a sálfalviakat (Šalková), s a negyedik helyről várják a folytatást. A tornaljaiak 31 ponttal a nyolcadikok, míg az ipolynyékiek 15 ponttal a 13. helyen állnak, és már kiestek.

A 24. fordulóban június harmadikán, vasárnap a tótgyarmatiak a listavezető mezőköziekhez (Medzibrod) látogatnak, a tornaljaiak a feketebalogiakat, míg az ipolynyékiek Marek Hamšík iskolájának a csapatát, a JUPIE-t fogadják.

***

Az V. ligában tovább folytatódik a hajsza a bajnoki címért.

Mindhárom bajnokaspiráns győzött, igy 53-53 ponttal továbbra is nyílt maradt a verseny a feljutásért. A három csapat versenyét, ezúttal a felediek és a lubényiek bánták, előbbiek 3:1 arányban maradtak alul Tőrincsen, a Santrio otthonában (Bial hiába egyenlített négy perccel a hazaiak vezető találata után), a lubényiek pedig bár a félidőben nagy meglepetésre még vezettek az ajnácskőiek ellen, a jobb képességű vendégek végül Múčik (2), Šťavina, Illés és Molnár találataival sima győzelmet arattak Lubényben.

Nagy csatát hozott a ragyolciak óvári vendégjátéka is, s bár a hazaiak a félidőben Golian és Šavlík találataival 2:0 arányú vezetéshez jutottak, a vendégek Tóth és Rapi góljaival kiegyenlítettek. De aztán a 89. percben jött Máč, és eldöntötte a találkozót a hazaiak javára. A csábiak Nyustyán győztek egy öngólnak köszönhetően, míg nagy meglepetésre megszerezte első pontját az alsósztregovai csapat is, mégpedig a bozitaiak otthonából hoztak el egy pontot.

A fehérkútiak (Pribelce), a Santrio Láza és az ajnácskőiek két fordulóval a vége előtt 53-53 ponttal vezetik a mezőnyt, őket az óváriak és a csábiak követik 45 illetve 42 ponttal. A felediek 36 ponttal a hetedikek, a ragyolciak 24 ponttal a tizedik helyen állnak.

A 24. fordulóban június harmadikán vasárnap 17.00 órától az ajnácskőiek az óváriakat, a csábiak a bozitaiakat, a felediek a nyustyaiakat, míg a ragyolciak a losonctamásiakat fogadják, a fehérkútiak Alsósztregovára, a Santrio Láza pedig Rimakokavára utazik.