Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma

Fogadási botrányok árnyékában kezdődtek el az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságok Közép-Szlovákiában. Igaz, még csak a III. ligában, s az is az őszi utolsó, vagyis a 15. fordulóval. Mind a fülekiek, mind a rimaszombatiak jól kezdtek, előbbiek a tavaly még II. ligás zólyomiakat gyűrték le, utóbbiak Csacán tudtak győzni. A losonciak viszont csúfos hazai vereséggel indítottak.

Sokáig úgy tűnt, el se indulnak időben a bajnoki küzdelmek, a játékvezetők ugyanis sztrájkkal fenyegetőztek, de végül lemondtak erről, s a vizsgálat befejezéséig minden megy a maga útján, így a botrányban érintett csapatok is elkezdik a küzdelmeket. A fülekiek már egy hete a Szlovák Kupa második fordulójával elkezdték, s Ajnácskőn 1:0 arányban győzve bejutottak a harmadik fordulóba, ahol augusztus nyolcadikán a tavaly még III. ligás besztercebányaiakat fogadják.

Most viszont a tavaly még II. ligás zólyomiak látogattak el Fülekre, ahol 550 néző várta őket a szokásoshoz híven tizenkettedik csapattagként támogatva Vízkeleti János legénységét (Tojagics–Telek, Szavics /46. Kurunci/, Rubint, Fajd /73. Genský/–Knyiezsevics, Hrnčiar, Urbancsok /64. Lazsík/, Kovanics–/90. Cvetkovics/), Strniša, Kelemen /90. Ibos/). Mindkét csapat biztonsági játékra törekedett, helyzet alig akadt. A hazaiak a 23. percben a hazaiak tizenegyes (na, jó, legalább videóbíró után) kiáltottak, de Katreniak nagyvonalúan továbbot intett a kétesélyes szituációnál. A nézők unták meg gyorsabban a teszetosza játékot, s már a harmincadik perc táján zúgott az Ébresztő! Közben kiderült, a vendégek orvos nélkül érkeztek (egyik játékosuk hosszabban fetrengett mindenféle orvosi segítség nélkül a pályán), s miközben lassan már mindenki elkönyvelte a félidőbeli gól nélküli állást, a most szerződtetett, korábban Losoncon és Rimaszombatban is megfordult Kelemen Gergő a tizenhatos tájékáról bevette Lehocký kapuját, aki két perccel később viszont hatalmasat védett. A füleki csapat végül megúszta kapott gól nélkül, így kiharcolta a három pontot, ami jó előjel lehet a tulajdonképpeni első fordulóra.

A rimaszombatiak (Tatár–Kočiš, Szekulics /46. Václavik/, Lupták, Fajčík–Jass /46. Kováč/, Kalmár, Kocsijasevics, Vanconcelos /46. Szpaszojevics/–Jankovics, Vasilko) Csacán kezdték a 2018/19-es évadot, s mivel a Szlovák Kupában már évek óta nem indulnak, ez volt az első tétre menő összecsapásuk. A csapatból hiányzott három alapemberük, a fogadási botrányba keveredett, Prošovský, Petrán és Vargic, s mivel év végén Bari Jenő vezetőedzőt is menesztették, már új ember, Anton Jánoš ült a batyiak kispadján. A mintegy 100 néző előtt lezajlott találkozón Kapusniak a 23. percben a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, s a hazaiak előnyüket egészen az 58. percig megőrizték, amikor Fajčík egyenlített. A 85. percben Jankovics révén a rimaszombatiak az állást a javukra fordították, így győzelemmel kezdték az új idényt.

A losonciak (Grujicsics–Vilhan, Pipíška, Čákovský, Sarvaš–Jankovics, Beľa, Majkút, Tannhauser– Mészáros /63. Keszi/, Berky) 300 néző előtt a fülekiekhez hasonlóan egy volt II. ligás ellen kezdték az idényt. De amíg a zólyomiak megadták magukat, addig a Geri Gergely vezette Podbrezová B csapata már az 5. percben beköszönt Tóth Csaba együttesének, s a félidőt 2:0-ás vezetéssel zárta. A hazaiak Tannhauser révén csak 0:3-as állásnál tudtak szépíteni, de a végső szó így is a vendégeké volt, s a hazaiak valahol ott kezdték, ahol tavaly abbahagyták. Sőt, ugye a Szlovák Kupa 2. fordulójában szenvedtek kínos, 3:1 arányú vereséget az 5. ligás felediek otthonában.

Az első fordulóban augusztus negyedikén, szombaton a rimaszombatiak 17.00 órától a námesztóiakat fogadják, míg a fülekiek a liptóújváriak otthonában próbálják meg pontjaik számát gyarapítani. A losonciak másnap délelőtt 10.30 órától a rózsahegyi fakó vendégei lesznek.

Elkezdődnek a küzdelmek a IV. és az V. ligában is. Előbbiben a tornaljaiak 5-én, 17.00 órától a herencsvölgyieket, míg a tótgyarmatiak a garamsálfalvaiakat fogadják. Az V. ligában az újonc osgyániak a szintén újonc szinóbányaiakhoz látogatnak, a felediek a nagykürtösieket, a ragyolciak az ajnácskőieket, az ipolynyékiek a nagyrőceieket (ezt a rangadót tavaly még egy osztállyal feljebb bonyolították le), az óváriak a nyustyaiakat, míg a terbelédiek (Santrio Láza) a csábiakat fogadják.