Erik Pačinda 11-ese a hálóba tart (fotó: Oriskó Norbert, Felvidék.ma)

A dunaszerdahelyi MOL Arénában a Fortuna-liga 4. fordulójában ma két veretlen csapat találkozott. Ez így is maradt, a DAC 2:2-es döntetlent játszott a Rózsaheggyel.

A Nélküled című dalt ezúttal Hervay László énekelte a RAFF II-ből.  7 043 fizetett néző biztatta a csapatot. A vendégszektor üres volt.

Nem jól indult a mérkőzés, hiszen a vendégek Ismar Tandir góljával már a 17. percben vezetéshez jutottak. A DAC még nagyobb fokozatba kapcsolt az amúgy is jó iramú mérkőzésen. A 23. percben Vida Kristopher került helyzetbe, két perccel később Herc bombája veszélyeztette a rózsahegyi kaput, ám az egyenlítésre egészen az 1. félidő hajrájáig kellett várni, amikor Bayo visszafejelt labdáját Vida Kristopher gyönyörűen juttatta a hálóba.

A pályán jó iramú csata folyt (fotó: Sz.M./Felvidék.ma)

A második játékrészre csere nélkül érkeztek a csapatok. Folytatódott a lendületes játék, az 56. percben Vida lövése a kapufán pattant. Az 58. percben tizenegyeshez jutottunk, a vendégek kapusa sárgalapot is kapott a szabálytalan megmozdulásáért. A büntetőt Erik Pačinda kíméletlenül bevarrta a hálóba! A liptóiak küzdöttek az egyenlítésért, ami a 72. percben sikerült is nekik, Kristi Qose góljával.

A mérkőzés második felében Peter Hyballa edző a pályára küldte Timotej Záhumenskýt és Marko Divkovičot is, a DAC pedig mindent megtett az újabb találatért, de már nem változott az eredmény.

A DAC összeállítása: Martin Jedlička, Souleymane Kone, Kristián Koštrna, Milan Šimčák, Ľubomír Šatka, Erik Pačinda, Christián Herc, Kalmár Zsolt, Vida Máté, Vakoun Issouf Bayo, Vida Kristopher András.

A mérkőzés után a közönség együtt ünnepelt a csapattal.

A B-Közép – hagyományosan – elejétől végéig biztatta a csapatot (Fotó: O.N./ Felvidék.ma)

A DAC négy forduló után 10 ponttal áll a Fortuna-ligában, listavezető, de még holnap is lesznek mérkőzések.

Edzői értékelés (fcdac.sk):

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy a Rózsahegy erős csapat. Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban viszont az utolsó 25-30 percben jobb volt nálunk az ellenfél. Nem tudtuk kivédekezni a ránk nehezedő nyomást, könnyű gólokat kaptunk. A széleken nagyon erős játékosai vannak a rózsahegyieknek, mi éppen ezért középen próbálkoztunk, ahol Herc és Vida Máté futotta be a területet, Kalmár pedig hátulról irányított. Próbáltuk a magunk játékát játszani. A 2:2 számunkra jó eredmény. Ljubičić egy tegnap történt incidens miatt maradt ki a csapatból, melynek következtében Huk megsérült. Jedlička ma is remekül védett, de bízom benne, hogy az előttünk álló héten Macej is újra fitt lesz.”

A sajtótájékoztató (fotó: O.N./Felvidék.ma)

David Holoubek (Rózsahegy): „Megszereztük a vezetést, de az ellenfél rengeteg helyzetet dolgozott ki, és megérdemelten egyenlített. A második félidőre feljavult a játékunk, a végén mi voltunk a jobb csapat. A bekapott góloknál hibát követtünk el. Éreztem, hogy a játékosaimnak jól megy a játék, ezért hagytam a cseréket a meccs legvégére. Elégedett vagyok. Tetszett az ellenfél, fantasztikus szurkolói vannak, csodás stadionban játszhatnak.”

További adatok a mérkőzésről: kapura tartó lövések: 7:3, mellé: 8:8, szöglet: 5:2, sárga lap: 1:5