Fülek-Rózsahegy B mérkőzésen (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

Szeles, hűvös, esős idő várta a csapatokat az alacsonyabb osztályú bajnokságokban, ahol a váratlanul lezúduló csapadék miatt több mérkőzés is elmaradt. A fülekiek ha nehezen is, de megőrizték százszázalékos mérlegüket, a ragyolciak és az óváriak viszont kikaptak.

Tizenegy győztes mérkőzés után fogadta a rózsahegyi fakót a füleki FTC csapata (Tojagics–Cvetkovics, Telek, Fajd /85. Lazsík/, L. Kniezsevics, Hrnčiar /67. Rubint/, Urbancsok, Knyiezsvics /90. Kurunci/, Kovanics, Strnisa, Kelemen /61. Ibos/), s bizony nagy adag szerencse is kellett ahhoz, hogy a sorozatuk ne szakadjon meg az újonc ellen, amelynek színeiben a hajrában a 36 éves egykori idegenlégiós, Marek Sapara is a pályára lépett.

A fülekiek meglehetősen enerváltan játszottak, a pályát a vendégek uralták, de paradox módon, amikor a legjobban beszorították a hazaiakat, egy védelmi hibából a fülekiek gólvágója, L. Knyiezsevics megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A második félidőben egyre nagyobb nyomás nehezedett a fülekiekre, akik alig-alig jutottak át a rózsahegyiek térfelére, de a vendégek hadilábon álltak a góllövéssel, vagy nem találták el a kaput, vagy Tojagics védett.

S ha nagyon nyögvenyelősen is, de a hazaiak a 650 fős közönségüknek is köszönhetően kiszenvedték a győzelmet. Ha pontozásra játszanák a futballt, sima vendéggyőzelem született volna. Ez a játék holnap Rimaszombatban kevés lesz a pontszerzéshez.

Rég nem volt ennyi néző (380) Rimaszombatban sem, ahol a szintén újonc poltáriak vendégeskedtek. A mérkőzés igazi pikantériáját az adta, hogy a vendégek kispadján a rimaszombatiak egykori ásza, Piszár József ült. A rimaszombatiak (Tatár–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík, Václavik /78. Jass/, Kalmár /90. Balog/, Kocsijasevics, Kováč, Jankovics, Vasilko) Fajčík révén már a 14. percben vezetéshez jutottak, igaz ezt 11 perc után Farias még egalizálni tudta.

Később gólt már csak a hazaiak lőttek, Jankovics tizenegyesből újfent vezetést szerzett a hazaiaknak, majd a második félidő elején Fajčík nyugtatta meg a hazai szurkolókat. A mérkőzés végén előbb Farias hallatott ismét magáról, aki második sárga lapját is begyűjtötte, így pár perccel a mérkőzés vége előtt már mehetett zuhanyozni, majd Jass adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek, akik Fülek után Rimaszombatból is 1:4-es eredménnyel távoztak.

Fülek–Rózsahegy B mérkőzésen (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

Nem akármilyen mérkőzést láthatott a losonci 250 fős publikum, ugyanis a liptóselmeciek (Liptovská Štiavnica) a 17. perctől a 88. percig vezettek a hazaiak (Grujicsics–Vilhan, Jakovics, Pipíška, Sarvaš, Visics, Majkút, Trajkovszki, Tannhauser /66. Mészáros/, Berky /60. Beľa/, Rác /86. Hajduk/) ellen. Ekkor jött Visics, aki előbb egyenlített, majd a ráadásban szabálytalankodtak vele a tizenhatoson belül, s ő maga értékesítette a megítélt büntetőt. Visics így hat góllal beérte a góllövőlista élén L. Knyiezsevicset.

A tabella élén az öt mérkőzés után is százszázalékos fülekiek állnak 15 ponttal, őket a losonciak és a rimaszombatiak követik 12, illetve 10 ponttal.

A pontvadászat már holnap, augusztus 29-én folytatódik a III. ligában, a legnagyobb érdeklődéssel várt találkozó a fülekiek rimaszombati vendégjátéka lesz 16.30 órától, míg a losonciak Poltárra látogatnak. A hétvégén rendezik az 5. forduló mérkőzéseit, a fülekiek szeptember elsején 15.30 órától a turócszentmártoniak otthonában próbálnak szerencsét, másnap 10.30 órától a rimaszombatiak a Podbrezová B otthonában próbálják folytatni a pontszerzést, míg a losonciak Kálnóra utaznak.

***

A IV. ligában a tornaljaiak ismét otthon játszottak, de a gyetvaiak ellen már gólokat és pontokat is sikerült szerezniük. 0:0-s félidő után a 62. percben már 2:2 állt az eredményjelző táblán, Duczman és Rubint góljaira a vendégek szinte azonnal válaszoltak. A hajrá viszont a hazaiaké volt, Duczman, majd a tavalyi gólkirály, Farkas Géza percei következtek, aki a hajrában kétszer is betalált, így végül a hazaiak 5:2 arányú győzelmet arattak.

Az erdőbádonyiak otthonába látogattak az idényt katasztrofálisan (pont nélkül) kezdő tótgyarmatiak, s Berec két góljával már 2:0 arányban is vezettek, de a hajrá a hazaiaké volt, akiknek sikerült döntetlenre menteniük az összecsapást.
Négy forduló után a tornaljaiak hat ponttal a nyolcadik helyen állnak, míg a tótgyarmatiak elrugaszkodtak az utolsó helyről, s már megelőzik a továbbra is pont nélküli tiszolciakat, ahol már edzőváltás is történt, a csapat vezetését Marek Drak kapus vette át. Egyelőre nem sok sikerrel, a tiszolciak odahaza kaptak egy hármast a Medzibrod csapatától.
Az 5. fordulóban a tornaljaiak már holnap lejátsszák aktuális mérkőzésüket a Medzibrod otthonában, míg a tótgyarmatiak vasárnap 15.30 órától az újbányaiakat fogadják.

***

Az ötödik ligában vereséget szenvedett a bajnokság eddig két százszázalékos csapata, az óváriak a szomszédos Ipolynyéken, míg a ragyolciak Málnapatakon kaptak ki, ezzel utóbbiak át is vették a vezetést a tabellán. Ipolynyéken 250 néző várta az óváriakat, akik nem sok vizet zavartak a mérkőzésen. A hazaiak Nemčok (2) és Levický góljaival már 3:0 arányban vezettek, s ugyan Régi szépített, de az utolsó percek ismét a hazaiak rendezésében teltek, Jaďuď és Bartal is berámolt egyet-egyet Národa kapujába, ezzel kiütve az eddig pontveszteség nélkül álló óváriakat.

A szintén százszázalékos ragyolciak az eddig egy pontot vesztő Málnapatakra látogattak, ahol a hazaiak 21 perc alatt lerendezték a mérkőzést, kialakítva a 3:0-s végeredményt. Még az sem zavarta meg őket, hogy a 26. perctől tíz főre fogyatkoztak, mivel Šuškát a játékvezető kiállította. Igaz, az emberhátrány csak a 70. percig tartott, amikor a ragyolci Adamec is a kiállítás sorsára jutott. Izgalmasabb mérkőzést játszottak Csábon, Nagykürtösön és Nagyrőcén, mindhárom helyen a vendégek húzták a rövidebbet. Csábon az újonc osgyániak vendégszerepeltek, s a 74. percben a vendégek játékosedzőjének, Marek Valkučáknak az öngólja döntött.

Nagykürtösön 320 néző volt kíváncsi az ajnácskőiek vendégjátékára, ahol Ruszó Béla már az 5. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. A hazaiak a 77. percben egyenlítettek, majd a mérkőzés hajrájában a győztes gólt is begyömöszölték Varga kapujába. Nagyrőcén a hazaiak tizenegyesből szereztek vezetést a felediek ellen, s ezt még az első félidőben megduplázták. A második félidő első felében a vendégek Kudlík és Uličný találataival egyenlítettek, de az utolsó szó a hazaiaké volt, így a felediek is pont nélkül távoztak.

A bajnokságot 10 ponttal a málnapatakiak vezetik, a ragyolciak és az óváriak a szintén 9 pontos Santrio Láza társaságában követik őket. Az 5. és a 6. helyen az ipolynyékiek és az ajnácskőiek állnak 7, illetve 6 ponttal, a csábiak 4 ponttal a 10., a felediek 3 ponttal a 11. helyen állnak. Igaz, az utóbbiak holnap pótolják az első fordulóból elmaradt, nagykürtösiek elleni hazai mérkőzésüket. Az újonc osgyániak pont nélkül az utolsó helyen szerénykednek.
Az 5. fordulóban szeptember elsején szombaton az ipolynyékiek Mikszáth szülőfalujába, Szklabonyára látogatnak, míg az osgyániak a nagykürtösieket fogadják 15.30 órától, másnap az óváriak a csábiakat, a felediek a Santrio Lázát, a ragyolciak a nyústyaikat, míg az ajnácskőiek a málnapatakiakat fogadják. Izgalmas mérkőzésekre van kilátás.