(Fotó: Gecse Attila)

Továbbra is tikkasztó hőségben folytatódtak a küzdelmek a dél-szlovákiai alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságokban.

A III. ligában a fülekiek a zólyombrézói fakó otthonában is győzni tudtak, és egyedüli százszázalékos csapatként vezetik a tabellát. A losonciak az első fordulóban elszenvedett vereségük óta sorozatban harmadszor győztek, míg a rimaszombatiak viszont Liptóújváron elvesztették a veretlenségüket. A IV. ligában a tornaljaiak és a tótgyarmatiak csúfos vereséget szenvedtek odahaza, az V. ligában a ragyolciak ha nehezen is, de ismét győztek, így a szintén százszázalékos óváriakkal együtt listavezetők.

Mindhárom III. ligás csapatunk idegenbe látogatott,  a mérleg pedig két győzelem és egy vereség. Sajnos, az Anton Jánoš vezette rimaszombati alakulat (TatárKočiš /38. Kováč/, Szekulics, Lupták /80. Balog/, SzpaszojevicsFajčík, Václavik, Kalmár, KocsijasevicsJankovics, Vasilko) a zólyomiak elleni hazai döntetlen után a liptóújváriak otthonában pontot sem tudott szerezni. Tavaly a liptóújváriak közvetlenül a rimaszombatiak mögött végeztek, így a találkozó rangadónak számított, amelyet végül Janigloš két gólja döntött el a hazaiak javára. A batyiak ezzel visszaestek a táblázat hetedik helyére.. Még két fontos regionális rangadó vár rájuk, előbb a Piszár József vezetésével felálló újonc poltáriakat fogadják, majd augusztus 29-én a listavezető fülekieket. A rimaszombatiakkal kapcsolatos hír, hogy szóbeli megegyezés született a Borsodsport Invest Kft. vezetésével, s a miskolciak harminc évre bérbe veszik a rimaszombati stadiont,  így elhárult az elvi akadály a futballakadémia létrehozása elől. A képviselő-testület tagjai legközelebb holnap találkoznak 13.00 órakor az egykori Megyeháza üléstermében.

A fülekiek (TojagicsCvetkovics /90. Lazsík/, Telek, Fajd /87. Genský/, L. Knyiezsevics Hrnčiar /77. Rubint/, Urbancsok, S. Knyiezsevics /89. Kurunci/, KovanicsStrnisa, Ibos /79. Kelemen/) a zólyombrézói (Podbrezová) fakókhoz látogattak, s a vasárnap délelőtt lejátszott mérkőzésen L. Knyiezsevics már a 8. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, amelyet a hazaiak tíz percen belül büntetőből kiegyenlítettek.  A fülekiek jobban akarták a győzelmet, s a 63. percben L. Knyiezsevics ismét betalált,  így ez a fülekieknek három pontot ért, míg Knyiezsevics 5 góllal vezeti a góllövőlistát a 4 gólos losonci Visics előtt, aki Zsarnócán szerezte meg a vezetést Tóth Csaba legénysége (GrujicsicsVilhan, Jankovics, Pipíška, SarvašVisics, Majkút, Trajkovszki /51. Rác/, Tannhauser /88. Hajduk/Berky /66. Beľa/, Mazur /83. Mészáros/) számára, sőt Tannhauser a 24. percben már kétgólosra növelte a vendégek előnyét Zsarnócán. A hazaiak ugyan a 68. percben szépítettek, de erejükből már nem futotta az egyenlítésre, így a losonciak a rossz kezdés után talpra álltak, s már a negyedik helyre kapaszkodtak fel.

A 4. fordulóban augusztus 25-én, szombaton 16.00 órától a losonciak a liptóselmecieket (Liptovská Štiavnica), míg a rimaszombatiak a poltáriakat fogadják. Másnap a fülekiek vendége a rózsahegyi fakó lesz. S ne feledjük, augusztus 29-én, szerdán is lesz forduló, méghozzá a 14. forduló mérkőzéseit rendezik meg, a rimaszombatiak 16.30 órától a fülekieket fogadják, míg a losonciak Poltárra utaznak.

A IV. ligában fekete napja volt régiós csapatainknak, mind a tótgyarmatiak, mind a tornaljaiak otthon szenvedtek csúfos vereséget. A tótgyarmatiak, akik tavaly még a negyedik helyen végeztek, két vereség után a feketebalogiakat fogadták, de csak futottak az eredmény után, a balogiak 5:3 arányban győztek. A hazaiak három találatán Berec (2) és Horváth osztozott. Három forduló után a tótgyarmatiak az utolsó helyen állnak, 5:15-ös gólaránynal, s még pontot sem szereztek. A tornaljaiak Herencsvölgyben 0:7-tel kezdtek, majd Tiszolcon javítottak, ahol 3:0 arányban győztek. Az első hazai mérkőzésükre a listavezető kovácsfalvaiak ellen 250 néző volt kíváncsi, akik elégedetlenül távoztak, ugyanis Tomáš Boháčik legénysége sima 3:0 arányú vereséget szenvedett, így három forduló után három ponttal, 3:10-es gólkülönbséggel a 11. helyen szerénykedik.

A 4. fordulóban augusztus 26-án, vasárnap 16.00 órától a tótgyarmatiak az erdőbádonyiak (Badín) otthonába látogatnak, míg a tornaljaiak ismét odahaza próbálkozhatnak, ezúttal a gyetvaiak ellen.

Az V. ligában a forduló slágermérkőzését 150 néző előtt Ragyolcon játszották, ahol a tavaly még IV. ligás, Marek Penksával felálló nagykürtösi alakulat vendégeskedett. Hat sárga, két piros lap, két tizenegyes – ez volt a mérkőzés, illetve O. Belán játékvezető mérlege, valamint hét gól. P. Spodniak találatára Havrila még gyorsan válaszolt, de Botos (tizenegyesből) és Bari Jenő találataival a hazaiak megnyugtatónak tűnő 3:1-es vezetéssel mehettek szünetben az öltözőbe. A vendégek viszont a 70. percre Havrila újabb és Petrus találataival kiegyenlítették az állást, ezt követően vált paprikássá a mérkőzés, a játékvezető két vendégjátékost is idő előtt az öltözőbe küldött, a szintén ideges hazaiak viszont nem tudták kihasználni az újabb büntetőt, Botos ezúttal kihagyta. Végül a mérkőzés a 90. percben dőlt el, amikor Bari Fülöp adta meg a kegyelemdöfést az akkorra már kilenc főre olvadt vendégeknek. A szintén százszázalékos óváriak a tavalyi második terbelédieket (Santrio Láza) fogadták, s a második félidőben az ügyeletes gólvágó Máč és a brazil Mendes Rodrigues Da Silva góljaival 2:0 arányban győztek, így csak rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően szorulnak a ragyolciak mögé. Az ipolynyékiek 300 néző előtt regionális rangadón a csábiakat fogadták, s végül egy gyors gólváltásnak köszönhetően (a csábi Jakab a 73. percben szerzett vezetést, egy perc múlva a hazai Jaďuď egyenlített). Odahaza játszottak az ajnácskőiek és a felediek, előbbiek Múčik 2, Kovács, Štavina, Zibrin és Bálint góljaival 6:0 arányban kiütötték az újonc osgyániakat, míg a felediek a nyustyaiakat győzték le Szkokan és Andrási találataival 2:0 arányban. Az ajnácskőiek hat ponttal a negyedik helyen állnak, az ipolynyékiek négy ponttal a hatodikok, a felediek (egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak) három ponttal a kilencedikek, a csábiak egy ponttal a tizenkettedikek, míg az újonc osgyániak pont nélkül, 0:14-es gólkülönbséggel az utolsók.

A 4. fordulóban az ipolynyékiek már augusztus 25-én, szombaton 13.00 órától az óváriakat fogadják, a többi mérkőzésre másnap 16.00 órától kerül sor. A csábiak vendége Osgyán csapata lesz, az ajnácskőiek Nagykürtösre, a ragyolciak Málnapatakra (Málinec), a felediek pedig Nagyrőcére utaznak.