Rimaszombat–Kálnó mérkőzés (Fotó: Gecse Attila)

A III. ligában a régió csapatai csak nehezen birkóztak meg az alsóbb régióban tanyázó ellenfeleikkel, sőt a losonciak ki is kaptak idegenben. Az V. ligában a felediek folytatták remek sorozatukat, a ragyolciak is könnyedén gyűjtötték be a három pontot Szklabonyán, míg az ipolynyékiek kiütötték az osgyániakat.

Úgy látszik, a nehezebb fajsúlyú csapatok ellen könnyebben megy régiónk III. ligás csapatainak, hiába játszott kettő is idehaza (Fülek és Rimaszombat), s hiába kapott mindhárom csapat a táblázat alsó régióiban helyet foglaló ellenfelet, a két idehaza játszó csapat csak nehezen tudta begyűjteni a kötelező három pontot, míg a losonciak Csacán kikaptak.

A losonciak (GrujicsicsBerky /70. Mészáros/, Jankovics, Vilhan, Rác /69. Majkút/Trajkovszki, Tannhauser, Sarvaš, Visics Mazur, Beľa /78. Keszi/) a fülekiek utáni és a rimaszombatiak előtti hazai rangadó előtt az utolsó előtti helyen szerénykedő Csacára látogattak, de mire „belemelegedhettek” volna a csacai őszbe, a hazaiak Jarabica révén már megzörgették a hálójukat. S mivel losonci részről nem jött válasz, Tóth Csaba védencei pont nélkül utazhattak haza.

A két otthon játszó csapat is alaposan megizzadt, holott a közönséggel nem volt gond, Füleken 500, Rimaszombatban 220 néző látogatott ki az utolsó helyezett karasznóiak (Krásno nad Kysucou), illetve az idén a szintén az alsóbb régióban helyet foglaló kálnóiak elleni mérkőzésre.

Füleken a vendégek a 39. percben váratlanul vezetést szereztek, amit a tartalékos összeállításban játszó hazaiak (KolpaskýTelek, Cvetkovics /56. Ibos/, Kurunci, RubintFajd, Hrnčiar /89. Lazsík/, Genský /46. Urbancsok/, KovanicsStrnisa, Kelemen /90. Farkas/) részéről a 68. percben Kelemen Gergő tizenegyesből tudott csak egalizálni. A hazaiak nyomása aztán a 75. percben újabb góllá érett, amikor Ibos Dominik talált a hálóba, megmentve ezzel a három pontot az FTC-nek.

A rimaszombatiaknak (TatárSzekulics, Lupták /85. Kuridze/, Szpaszojevics, Fajčík /90. Kočiš/ Jass, Václavik /46. Kováč/, Kalmár, KocsijasevicsJankovics, Vasilko.) is csak nehezen sikerült feltörniük a kálnóiak védelmét, ami csak egy alkalommal sikerült az 55. percben, amikor Lupták talált Rusnák kapujába. A táblázatot a zólyombrézói fakót idegenben elgázoló (0:3) rózsahegyi fakó vezeti 26 ponttal az ugyanennyi ponttal rendelkező rimaszombatiak és fülekiek előtt. A losonciak 19 ponttal a hatodik helyen állnak.

Ahogy már említettük, a 11. fordulóban október 13-án, szombaton 14.30 órától a rimaszombati MŠK Losoncra látogat, míg másnap a fülekiek Veszelére (Oravské Veselé). S ne feledjék, 10-én szerdán a füleki FTC a II. ligás liptószentmiklósiakat fogadja a Szlovák Kupa 5. fordulójában.

A IV. ligában mindkét csapatunknak egy pont jutott a 10. fordulóban, a tornaljaiak 150 néző előtt gól nélküli döntetlent játszottak a feketebalogiak ellen, míg a tótgyarmatiak hiába szereztek vezetést az első félidőben Gyetván Ďörď révén, a hazaiak a második félidőben egyenlítettek. Az erdőbádonyiak (Badín) ellen megszerezte első pontját a tiszolci együttes, bár a 14. percben már vezetett a Marek Drak által irányított észak-gömöri csapat, a vendégek fordítani tudtak. De a hazaiak lelkesedését dicséri, hogy a mérkőzés utolsó másodperceiben Halaj egyenlíteni tudott, ezzel már nincs pont nélküli csapat a IV. ligában. A tótgyarmatiak 14 ponttal a hatodik helyen, míg a tornaljaiak 11 ponttal a 11. helyen találhatók.

A 11. fordulóban október 14-én, vasárnap a tornaljaiak Erdőbádonyban mérkőznek, míg a tótgyarmatiak a mezőközieket (Medzibrod) fogadják.

Az V. ligában Ipolynyék, Óvár és Csáb is győzött, sőt az első kettő meg sem izzadt, hiszen az ipolynyékiek elgázolták (8:0) a pont nélkül álló osgyániakat, Levický három, Nemčok két, illetve Kiss, Antal és Fabián egyszer-egyszer talált Bobek hálójába, míg a forduló rangadóján az óváriak is egy sima négyessel ajándékozták meg az ajnácskőieket. Kollár köszönt be az első félidőben, majd Máč háromszor is betalált Varga hálójába. Az idén gyengén muzsikáló csábiak a nyustyaiakat fogadták, s Balga Patrik két találatára mindössze Petrok tudott válaszolni az utolsó percekben, így a hazaiak begyűjtötték második győzelmüket.

Folytatta viszont jó sorozatát a feledi együttes, amely az újonc szinóbányaiakat fogadta. Uličný találatával a hazaiak az első félidő elején előnyhöz jutottak, de a második félidő elején a vendégek egyenlítettek. Örömük azonban nem tartott sokáig, az ellentámadásból ugyanis Uličný másodszor is vezetéshez juttatta a feledieket, sőt Lakatos Krisztián kétgólosra növelte azt (3:1), amit már a hazaiak meg is őriztek a mérkőzés végéig. A ragyolciak a szklabonyaiakhoz látogattak, ahol a vendégek játékos-edzője, Rapi Zsolt nem kegyelmezett a nem túl acélos hazaiaknak, s önmaga három gólt vágott, amihez Tóth Ferenc, valamint Ondrášik egy öngóllal csatlakozott, kialakítva a vendégek 5:0 arányú győzelmét. A forduló rangadóját Terbeléden játszották, ahol az első két helyezett (21-21 pont) találkozott. A 250 néző előtt lebonyolított összecsapáson a végig magabiztosabb hazaiak 3:1 arányban győztek, ezzel megerősítették első helyüket a táblázaton. A nagykürtösiek a bezsúfolt táblázaton viszont lecsúsztak az ötödik helyre, hisz mind a 22-22 pontos óváriak és málnapatakiak, mind a 21 pontos felediek megelőzték őket.

A hatodik-hetedik-nyolcadik helyen az ipolynyékiek, ragyolciak és ajnácskőiek találhatók 19-16-15 ponttal. A csábiak 8 ponttal a 12. helyen állnak, míg az osgyániak pont nélkül az utolsó helyen.

A 11. fordulóban október 13-án, szombaton a reménytelen helyzetben lévő osgyániak az óváriakat fogadják, másnap a ragyolciak regionális rangadón a feledieket, az ipolynyékiek pedig a nagykürtösieket. Az ajnácskőiek a szklabonyaiak ellen szeretnék folytatni a pontgyűjtést, míg a csábiak Szinóbányára utaznak.