Csata a levegōben (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna Liga 21. fordulójának adott otthont a MOL Aréna Dunaszerdahelyen, ahol a hazai csapat a tabella 11. helyén tanyázó Szenicét fogadta és a hosszabbítás utolsó percében egy találattal legyőzte. FC DAC – Szenice 1:0.

Nem alárendelt szerepben kezdte a mérkőzést a Szenice csapata. Támadó szellemben, többször a DAC védelme mögé kerülve kényszerítették Jedličkát védésre. Hyballa edző Souleymena Kone védőnek, a DAC kezdőcsapatába szavazott bizalmat. Ugyanakkor Divkovic-ot tette csatár pozícióba.

A mérkőzés kezdetétől a sárga-kékek nagy helyzetekbe nem kerültek. Két pontrúgás után a labdát már minden hazai szurkoló a hálóban szerette volna látni, de többszöri kapura lövés sem volt ehhez elegendő.

A B-közép töretlen szurkolása színesítette a mérkőzést, mert a nagy elszántság ellenére a sárga-kékek sok hibával futballoztak. A 24. percben Hercnek még volt ideje a labdát beállítani is, de lövése jóval a kapu fölé ment.

Szenice csapatának csalódottsága (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Ami ezek után történt, azt a háromnegyed részben megtelt stadion nézőserege, 7935 néző sem hitte el. A kontrából meginduló Szenice ismét lefutotta a hazai védelmet, a rosszul kijövő Jedlička mellett a 11-es játékos Dangubicel futott, ám az üres kaput későn vette célba és a visszafutó Kone valahogy még ki bírta pöckölni a hálóba tartó labdát. Egy emberként sóhajtott fel a MOL Aréna közönsége. Amikor pedig minden passz megtalálta a helyét és Herc a kapáslövést bombázni is tudta, akkor a Szenice kapusa a helyén volt.

Van olyan, mikor a szurkolók vannak a csapatért és nem a csapat a szurkolókért, illetve mikor a szurkolók tartják a reményt a játékosokban és magukban is.

Az első félidő teljesítménye alapján csak bízni tudtunk abban, hogy a „Győzni kell ma…” valósággá válik egy jobb játékkal a második félidőben.

A 49. percben a kapura törő Divkovic lepasszolta a labdát Kalmárnak, bár kívülállóként úgy érezhette az ember, hogy csatárként végig kellett volna vinnie a támadást.  A Kalmárral szemben elkövetett vélt vagy valós szabálytalanság pedig nem ért büntetőrúgást. A következő percekben Kalmár többször próbált villanni. Szép megmozdulásai az eredményen azonban nem változtattak.

Kalmár Zsolt öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Hyballa edző cserékkel próbálta a sárga-kékek teljesítményét javítani. A Szenice csapata nyeregben érezte magát. Provokálták a DAC játékosait, eljátszott szabálytalanságokat imitáltak, a kapusuk kirúgásokkor húzta az időt. A DAC játékosai ezekben a percekben egymás hibáit próbálták orvosolni. A bírói döntések tovább paprikázták a hangulatot.

A szurkolók a végjáték utolsó percéig biztatták kedvenc csapatukat.

Az álom szertefoszlani látszott. Egy meg nem adott találatot követően Taborda kapus ápolása miatt állt a játék, ám a hosszabbítás utolsó percében Kalmár fejese a hálóba került!

Köszönet a szurkolóknak (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kitört az öröm, a hihetetlen mámor. Az ünnep, amit a csapat győzelme jelent és csak akkor élhet át az ember, amikor végigszurkolja a 90 percet a helyszínen.

Erre legközelebb Dunaszerdahelyen két hét múlva lesz lehetőség.

Csapatösszeálítás:

DAC: Jedlička – Davis, Kone, Šatka, Koštrna – Huk, Herc, Kalmár – Vida K. (86. Čmelík), Tretyakov (59. Taiwo), Divković (74. Ronan)

Szenice: Taborda – Krč, Kay, Filho, Kučera (81. Zezinho) – Moudane, Klapan, Tešija – Dangubić (46. Deretti), Velez (60. Ségbé), Matheus