Illusztráció. Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A Fortuna liga rájátszásának 2. fordulójában a Slovan Pozsonyban, az új Nemzeti Stadionban fogadta az FC DAC csapatát, március 31-én. Sajnos, a vendégeknek nem sok babér termett a fővárosiak pályáján, pontszerzés nélkül kellett hazatérniük Dunaszerdahelyre. Slovan – DAC 3:1.

A hazaiak kezdték élénkebben a játékot, sorra jutottak át a DAC védelmén, kidolgozott helyzeteikkel. A 20. és 31. percben Herc sárga lapot kapott, így a második lap után piros lappal el kellett hagynia a pályát. A mérkőzés kétharmadát emberhátrányban játszották a csallóköziek. A félidő végéig nem esett gól, így 0:0-s állással fordultak a csapatok.

A második félidő több találatot hozott. Ebből az elsőt a 48. percben a fővárosiak szerezték, amikor Čavrič labdája Jedlička kapujába került. Slovan – DAC 1:0. A kékek öröme viszont nem tartott sokáig, az 51. percben Huk ellen elkövetett szabálytalanság miatt büntetőhöz jutott a DAC csapata, és a tizenegyest Davis értékesítette. Slovan – DAC 1:1.

Egyre több pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát, viszont a 61. percben a pályára lépő Dejana Dražiča szinte első labdaérintésével megszerezte a második találatot. Slovan – DAC 2:1.

Ezek után újabb erőre kapott a Slovan, Hollman lövése szállt nem sokkal a kapu mellé, majd Jedlička remekelt, miután megfogta Mohammed Rharsalla Kadfi büntetőjét. A 85. percben Suchockij tört kapura, de Jedlička remekül védett, és kifutásával megakadályozta, hogy újabb gólt szerezzenek a kékek. Ezt egészen a hosszabbítás első percéig tartani is tudta. Ekkor Šporar betalált a sárga-kékek hálójába, beállítva a végeredményt. Slovan – DAC 3:1.

Összeállítások

FC DAC: Jedlička – Davis (78. Šimčák), Kone, Huk, Koštrna – Vida M. (70. Bednár), Ronan, Kalmár, Herc – Divković (55. Čmelík), Taiwo

Slovan: Greif – Suchockij, Božikov, Bajrič, Medveděv – De Kamps, Ljubičić (70. Holman), Strelec (61. Dražić) – Moha (87. Guzmics), Čavrič, Šporar