(Fotó: HA/Felvidék.ma, archív)

A Fortuna liga rájátszásának kilencedik fordulójában a Rózsahegy fogadta a DAC csapatát. A hatodik percben Mustedanagić góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat és mivel utána már egyik csapat sem szerzett gólt, a győzelmet is.

Ez a három pont azt is jelenti a liptói csapat számára, hogy az idényt éppen a sárga-kékek mögött a harmadik helyen fejezik be és ezzel bebiztosították részvételüket az Európa-ligában.

A dunaszerdahelyi gárda kicsit álmosan kezdte a mérkőzést, igaz a bajnokságban már két hete megszerzett második hellyel nincs is hova sietniük Hyballa legényeinek. A Rózsahegy csapata sokkal támadóbb szellemben kezdett és már a hatodik percben a labda Mustedanagič lábáról Jedlička mögött landolt (Rózsahegy – DAC 1:0). Ez a gól kicsit felrázta a vendégcsapatot, Ronan a harmincharmadik percben vette célba Macík kapuját, de lövését a Rózsahegy hálóőre hárította.

A második játékrészre sokkal elszántabban érkezett ki a csallóközi legénység, viszont a játék valahogy nem olyan volt, mint amilyent az őket Rózsahegyre elkísérő több mint 250 lelkes szurkoló elvárt volna. A hazai csapat több helyzetet dolgozott ki. Az egyik legnagyobb helyzetet a hetvenegyedik percben a szlovák bajnokság áprilisi hónap játékosa, a DAC kapusa, Jedlička varázsolta le a gólvonalról.

A mérkőzés végéig sikerült a rózsahegyieknek megtartaniuk az egygólos vezetést és így a liptói gárda bebiztosította magának a DAC mögött a harmadik helyet és ezzel kiharcolta az Európa-ligában való részvételt is. Jövő héten pénteken a DAC Nagymihály csapatát fogadja a MOL Arénában a bajnokság utolsó mérkőzésén.

Összeállítások:
FC DAC 1904: Jedlička – Koštrma, Šatka, Kone, Davis (67. Herc) – Ronan, M. Vida – Blackman (75. Taiwo), Kalmár, A. Vida – Divkovič (26. Bilenki).

Rózsahegy: Macík – Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Kostadinov (89. V. Jedinák), Mustedanagič (90+. T. Bobček), Gál-Andrezly – Gerec (83. Kochan)