Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Az Európa-liga 2. selejtezőkörébe jutott FC DAC az első találkozóját hazai pályán, Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában játszotta a görög Atromitosz FC ellen. A küzdelmes mérkőzésen alulmaradtak a sárga-kékek. A továbbjutás kiharcolásához a görög fővárosban nagy bravúrra lesz szükség. Az álom azonban nem ért véget!

A Cracovia elleni két csodálatos hangulatú mérkőzés után újabb kihívó érkezett a dunaszerdahelyi MOL Arénába, az Atromitosz FC csapata. Érdekesség, hogy az együttes az ókori híres athéni klubok közé sorolandó, ám a görög élvonalbeli csapatnak a főváros egyik elővárosában található az otthona. Az összeállításukra jellemző, hogy főként görög labdarúgók alkotják, de két magyar játékos is van a játékoskeretben, Megyeri Balázs a kapus és Ugrai Roland, aki a cserepadon kapott helyet a mai mérkőzésen.

A szurkolók állva fogadták a MOL Arénába érkező kedvenceiket. Lobogtak a zászlók, pörögtek a sálak, dübörgött a zene és ismét hevesebben dobogtak a szívek, amikor a kezdősípszó előtt együtt énekelték himnuszunkat.

A B-közép az első perctől mindent beleadott a biztatásba és a pályán is azt lehetett látni, hogy a sárga-kékek a gyors letámadástól várják a vezetés megszerzését. Alig pár perc alatt többször betörtek az athéni kék-fehérek kapuja elé, megzavarták a védelmüket. Az első percek letámadásaiból azonban nem született meg a vezető találat. A kisebb pontatlanságokat a görögök pedig igyekeztek kihasználni.

A 15. percben Kalmár a tizenhatos vonaláról gyönyörű mozdulattal bombázott, ám Megyeri kivédte a lövését.  A DAC lendületesen és nagy kedvvel focizott, a német bíró döntései viszont gyakran elég kedvezőtlennek és igazságtalannak tűntek. Egy ilyen döntés eredményeként indultak meg a görögök, akik a dunaszerdahelyi védelem zavarát kihasználva azonnal büntettek és Umbides hosszú felső sarokra helyezett lövésével a 20. percben megszerezték a vezetést. FC DAC–Atromitosz FC 0:1.

A gól visszavetette a DAC lendületét, s a szurkolók is egyre kritikusabban véleményezték a német bíró, Bastian Denkert ítéleteit illetve azok elmaradását.

A támadások felélénkültek, a Ronan helyére beállt Vida Kristopher Kalmártól kapott egy beadást, olyan tisztán, hogy helyezni is tudta a csavart labdát, amiből megszületett az egyenlítő gól. FC DAC–Atromitosz FC 1:1.

A gól után már csak akkor volt a szurkolótábor hangosabb, amikor a bíró Čmelíknek sárga lapot adott, és a görögök szemmel látható, percekben mérhető időhúzásba kezdtek. Majd némiképp váratlanul, de ismét megszerezték a vezetést. FC DAC–Atromitosz FC 1:2.

A második félidő párharcai kiélezettek voltak. Továbbra is gyakran a bíróé volt a főszerep, aki akkor fújta a sípot, amikor a görögöket segítette vele.

Szemet gyönyörködtető volt az a Vida Kristopher beadásából kapura törő Davis összjáték, amit a szerdahelyiek a 61. percben dolgoztak ki. Sajnos Megyeri leszedte Davis lábáról a labdát. Beszorult az Atromitosz, de a DAC a helyzeteit nem tudta gólra váltani. A görögök pedig továbbra is alig várták, hogy kontrából megindulhassanak.

Érdekes színfolt volt a DAC-hoz csereként beállt Dominik Veselovský, aki idén július 19-én töltötte be mindössze a 17. életévét.  A hátralévő percekben az eredményen már nem sikerült változtatni. Sőt, a görögök a kijövő Jedlička üres kapujára két bombát is megengedtek, amiből végül a DAC nem kapott gólt.

A visszavágóra egy hét múlva csütörtökön, augusztus 1-jén kerül sor a görög fővárosban, Athénban.

Összeállítások:

FC DAC: Martin Jedlička, Connor Patrick Ronan, Vida Máté, Eric Kleybel Ramirez Matheus, Kalmár Zsolt, Matej Oravec, Dominik Kružliak, Kristián Koštrna, Marko Divković, Eric Javier Davis Grajales, Lukáš Čmelík

Atromitosz FC: Megyeri Balázs, Katranis, Goutas, Charisis, Umbides, Manoussos, Nsikulu, Madson, Kivrakidis, Vellios, Risvanis