Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma, archívum

Szakolcán, a V. ligás Radimó vendégeként lépett pályára a sárga-kék gárda a Slovnaft Kupa 4. fordulójában, Ramirez és Beskorovainyi góljaival harcolva ki a továbbjutást.

Az első félidő nem kifejezetten a csallóköziek elképzelése szerint alakult. Hiányzott a játékból a minőségi technikai kivitelezés és a vendégek nem tudták nyomás alá helyezni a hazai csapatot.

Mindazonáltal Peter Hyballa méltatta az V. ligás csapat szervezettségét, elismerve, hogy nehéz volt átjutni a hazaiak védelmén. Az első félidőben egyik csapat sem szerzett gólt, a DAC edzőjének volt mit csinálni az öltözőben, hogy a második félidőre felkészültebben lépjen pályára a csapat. Taiwo-t Vida Kristopher váltotta a pályán, az ő 64. percben beadott labdáját Ramirez fejelte a hazaiak kapujába (Radimó – DAC 0:1). A következő gólra a 79. percig kellett várni, amikor Ronan szögletrúgása után Beskorovainyi Ramirezhez hasonlóan szintén fejjel talált az ellenfél hálójába (Radimó – DAC 0:2).

A hétvégén Zsolna csapatát látja vendégül a csallóközi gárda a MOL Arénában, mely a Radimó legyőzésével továbbjutott a Slovnaft Kupa 5. fordulójába.

Radimó: Krakovský – Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Rosa – Černek, Drápal (K) (81. Vanek) – Šebesta, Božek (66. Foriška), Valsa (62. Balážik) – Kessl.

DAC: Jedlička – Koštrna (K), Kružliak, Beskorovainyi, Šimčák (52. Davis) – Vida Máté, Ronan, Fábry (83. Čmelík) – Taiwo (46. Vida Kristopher), Ramirez, Divković.