(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A magyar női vízilabda-válogatott a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében magabiztos és kiegyensúlyozott játékkal győzelmet aratott Franciaország ellen. A győzelemnek köszönhetően a magyar lányok a legjobb négybe jutottak, az elődöntőben Spanyolország válogatottját kell majd felülmúlniuk.

A hazai csapat Kasó Orsolyával a kapuban kezdte a mérkőzést. Vályi Vanda szokásához híven elhozta a ráúszásnál a labdát. A mérkőzés első gólját Keszthelyi Rita jegyzi, egy 7 méterről elengedett hatalmas találattal. Kicsivel több mint két percet kellett várni a csapatkapitány duplázására. A negyed közepén emberelőnyből megszületett az első francia gól. Louise Guillet kapáslövésből lett eredményes. Illés Anna és Vályi Vanda találata után újra szépített Franciaország. A játékrész utolsó percében Keszthelyi Rita megszerezte harmadik találatát. Az állás a negyed végén 5-2.

A második játékrész az előzőhöz hasonlóan Vályi sprinttel és magyar góllal indult.

Válaszként a franciák szépítettek. Louise Guillet megszerezte a második gólját. A játékrész további részében Garda Krisztina emberelőnyből, Leimeter Dóra pedig megúszásból szerzett találatot. Időközben az egyik francia játékos, Audrey Daule megszerezte a harmadik személyi hibáját, így cserével elhagyta a medencét. Az első félidő végén Magyarország 8 – Franciaország 3.

A harmadik játékrész annyiban tért el az előző kettőtől, hogy Kasó Orsolyát Gangl Edina váltotta a kapuban. Ezúttal Vályi Vanda a labdaszerzés mellett a negyed során kétszer is betalált a francia kapuba. Vályi két találata között Gurisatti Gréta egy akciógólból lett eredményes. Tegnap este ugyan az elmúlt napokhoz képest kevesebben szurkoltak a helyszínen, viszont a hangulatra nem lehetett panasz. A Carpathian Brigade futballszurkoló csapat buzdítása átjárta az egész Duna Arénát. Szilágyi Dorottya és Leimeter Dóra találatával a játékrész végén az állás 13-3.

A mérkőzés végére mindkét csapat visszavett a tempóból. Magyar oldalon négy kimaradt emberelőny, francia oldalon pedig kettő volt a mérleg.

Gangl Edina teljesítménye kiemelendő a gólmentes időszakban, egymás után három bravúros védést is bemutatott.

A sikertelen próbálkozásokkal teli időszak a mérkőzés utolsó két percében ért véget, amikor is Parkes Rebecca, Keszthelyi Rita és a nagymihályi Máté Zsuzsanna góljával beállt a végeredmény. Magyarország– Franciaország 16-3.

A női mezőny első negyeddöntőjében Szlovákia alulmaradt Hollandia ellenében. A szlovák csapat újfent Kiss Emőke nélkül állt fel. Értesüléseink szerint sajnos az érsekújvári játékost az Eb folyamán már másodszor kellett kórházba szállítani, feltehetőleg ételmérgezés gyanújával. Mihamarabbi gyógyulást kívánunk a felvidéki játékosnak. A szlovák lányok legközelebb Olaszországgal találkoznak majd, ahol az 5-8. helyezésért fognak harcba szállni.

A magyar női vízilabda-válogatottal legközelebb csütörtökön találkozhatunk, amikor a döntőbe jutásért Spanyolország legjobbjaival mérik össze tudásukat. Kemény mérkőzésre számíthat az, aki ellátogat a Duna Arénába.

Ma ismét a férfiaké a medence. A magyar férfi vízilabda-válogatott Oroszországgal mérkőzik meg a legjobb négybe jutásért. A mérkőzést 19 órától élőben közvetíti az M4 sport.

Magyarország–Franciaország 16-3 (5-2, 3-1, 5-0, 3-0)