(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

Az A-csoport utolsó csoportmérkőzésén Magyarország ellenfele Szerbia volt. A hazai csapat mind védekezésben, mind támadásban remekelt. Kapott gól nélkül 0-27 arányban múlták felül az ellenfelüket. Az eredménnyel beállították, az Európa-bajnokságok történetének legnagyobb gólkülönbségű győzelmét.

A magyar lányok a csoportkör utolsó mérkőzésére már csoportelsőként érkeztek, hiszen addigra mindkét csoportbeli riválisukat sikeresen legyőzték. A jóval alacsonyabb szinten pólózó szerb válogatott ellen már csak egy jó eredmény elérése volt a cél.

Az első játékrészt Gangl Edinával a kapuban kezdte a hazai csapat. A mérkőzés első találatára nem kellett sokáig várni, hiszen Szilágyi Dorottya az első támadás során betalált a szerb kapuba.

Már az első játékrészben észrevehető volt a két csapat közötti, hatalmas különbség. Ugyan volt egy-két próbálkozása a szerb válogatottnak, de ezek sorra elbuktak. Az első negyed végén már 5 gólos volt a különbség.

A második játékrész meglepő módon gólcsenddel kezdődött. Az első találatra, amelyet Leimeter Dóra szerzett, több mint két percet kellett várni. A mérkőzés első 5 méteres büntetőjét a hazai csapat javára ítélték. A lehetőséget Garda Krisztina, a csapat büntetőspecialistája magabiztosan értékesítette. A szerb csapat a játékrész során három emberelőnyhöz is jutott, de a magyar védelem Gangl Edinával a kapuban áttörhetetlennek bizonyult. Az állás a félidő végén 0-10.

A második félidő is magyar labdaszerzéssel indult. A kapuban Kasó Orsolya. Az első hazai roham Gurisatti Gréta találatával ért véget. Gréta találata után a negyed során Parkes Rebecca, Szilágyi Dorottya és Rybanská Nataša is duplázni tudott. Gurisatti pedig három találattal a játékrész gólkirálya lett. A Duna Aréna ugyan tegnap csak félig telt meg, de a hangulatra így sem lehetett panasz. A hazai közönség egy emberként ugrott fel minden parádés magyar találat után. Az állás a játékrész végén: 0-19.

Az utolsó negyedben már csak az a kérdés maradt, hogy vajon sikerül-e a lányoknak megismételni a fiúk szombati, kapott gól nélküli rekordgyőzelmét.

A hazai csapat két 5 méteres büntetőből, egy centergólból és öt akciógólból lett eredményes a mérkőzés utolsó nyolc percében. Védelmük a mérkőzés egészében áttörhetetlennek bizonyult, így a végeredmény a lefújás után 0-27. Ezzel a eredménnyel megszületett a rekordgyőzelem.

A szlovák lányok egy végletekig kiélezett mérkőzésen 9-7 arányban múlták felül a horvátokat. Két győzelemmel az A-csoport 4. helyén zárták a csoportkörös fordulót.

A kiváló kapusteljesítménynek hála, a szlovák hölgyek továbbjutottak a kontinensviadal negyeddöntőjébe.

Ma ismét a férfiaké a medence. Az egyes csoportok második és harmadik helyezettjei csapnak össze a legjobb nyolcba jutásért. A magyar férfi vízilabda-válogatottnak ma pihenőnapja van, hiszen ők csoportgyőztesként már biztos negyeddöntősök.

A magyar női vízilabda-válogatottat legközelebb kedden láthatjuk viszont, amikor is Franciaország legjobbjaival mérkőznek meg a legjobb négybe jutásért. A mérkőzést az M4 sport élőben közvetíti 19 órától.

Szerbia–Magyarország 0 – 27 (0-5, 0-5, 0-9, 0-8)
Vezette: Blanchard (francia), Nicolosi (olasz)
Szerbia: Lazics – Cegar, Pantovics, Josifovics, Mandics, Vukovics, Jakovijevics.
Csere: Rudics, Miskovics, Gluscsevics, Ilics, Milicsevics, Travar (kapus).
Szövetségi kapitány: Dragana Ivkovics

Magyarország: Gangl – Szilágyi 5, Gurisatti 7, Vályi 1, Parkes 3, Illés, Rybanska 2.
Csere: Máté, Keszthelyi 4, Leimeter 1, Gyöngyössy 2, Garda 2, Kasó (kapus).
Szövetségi kapitány: Bíró Attila